وظایف ادمین پیج اینستاگرام؛ کسب درامد با تکنیک های سلام ادز

وظایف ادمین

اطلاع از قیمت ها و مشاوره رایگان:
05136052471

در دنیای امروز نمی‌توان از پیشرفت نوع ارتباطات و گسترده شدن شبکه‌های مجازی چشم پوشی کرد و همه آگاه هستیم که به چه میزان بین مردم از محبوبیت برخوردارند و افراد زیادی وقت خود را در شبکه‌های مجازی می‌گذرانند. در این بین اینستاگرام به دلیل بصری بودن و جذابیت زیادی که دارد از محبوبیت زیادی بین تمام مردم دنیا برخوردار است که رقابت زیادی بین کسب و کارها در آن شکل گرفته در این مقاله قصد داریم درباره‌ی مهم ترین علت داشتن برتری در اینستاگرام و اینکه چگونه به صورت حرفه‌ای ادمین پیج اینستاگرام شویم و اصول تولید محتوا اینستاگرام صحبت کنیم. با افزایش محبوبیت اینستاگرام بازار رقابت ذر آن داغ تر شده است و روز به روز به شدت رقابت‌ها افزوده می‌شود. چندین مورد از علل محبوبیت اینستاگرام میتوان به کاهش فاصله اجتماعی، اطلاع رسانی فوری، تغییر سبک زندگی و افزایش کیفیت آن، قابلیت تجاری بودن آن و… اشاره کرد.

به طوری که در تحقیقی که بلومبرگ روی کاربران انجام داد 58% کاربران اینستاگرام از آن در طول روز استفاده می‌کنند. همچنین برند‌ها تمایل بیشتری به تبلیغ و توسعه کسب و کار در اینستاگرام دارند پس چه چیزی می‌تواند برگ برنده شما در این بازار شلوغ و روزمره باشد؟ به احتمال زیاد اولین چیزی که در ذهنمان می‌آید  کیفیت محصول و یا محتوایی است که قصد انتشار آن را در اینستاگرام داریم و با تبلیغات در اینستاگرام تصمیم به شناساندن آن به مردم داریم، این مساله اهمیت زیادی دارد اما چیزی که ممکن است باعث تمایز و بیشتر دیده شدن محتوای شما در بین محتواهای مشابه باشد چیست؟ پاسخ آن در  نحوه‌ی انتشار و تبلیغ وجود دارد. این کار به عهده‌ی گرداننده پیج شما یا همان ادمین پیج شماست پس بسیار مهم است که چگونه ادمین خوبی شویم و یا چگونه ادمین خوبی انتخاب کنیم

ادمین پیج اینستاگرام

ادمین پیج اینستاگرام به چه کسی گفته می‌شود؟

ابتدا توضیح مختصری درباره‌ی اینکه ادمین کیست و چه وظایفی دارد با هم می‌خوانیم. ادمین کوتاه شده‌ی کلمه‌ی administrator  است که در فارسی به معنای مدیر و یا مسئول است که بطور کلی معنی مدیریت شبکه های اجتماعی و پیج اینستاگرام را می‌دهد و کسی است که از کارفرما خود که همان صاحب پیج است حقوق دریافت می‌کند؛ همچنین در قبال این حقوق یک سری وظایفی نیز دارد که به بخشی از آن به صورت مختصر اشاره می‌کنیم و در ادامه توضیح بیشتری درباره‌ی آن‌ها خواهیم داد.

وظایف ادمین پیج اینستاگرام

در نگاهی کلی ادمین وظایف مختلفی دارد که در مجموع به بهبود و پویا بودن پیج منجر می‌شود بخشی از این وظایف شامل:

  • گذاشتن انواع پست و استوری مرتبط با محتوا و یا محصول پیج
  • پاسخ به پیام‌های ارسالی به دایرکت
  • پاسخ به کامنت‌های کاربران
  • هر از چند گاهی تغییر متن بیو
  • طراحی پست در اینستاگرام
  • حذف اکانت‌ها‌ی مزاحم
  • افزایش فالوور واقعی
  • افزایش لایک و بازدید پست‌ها
  • و غیره

گام‌هایی برای ادمین شدن

برای اینکه تبدیل به یک ادمین پیج اینستاگرام شوید نیاز است که یک سری اطلاعاتی را داشته باشید. دانستن اطلاعاتی مقدماتی  درباره‌ی شبکه‌های مجازی از الزامات این کار است برای ادمین شدن در رسانه اینستاگرام ابتدا نیازی به داشتن اطلاعات حرفه‌ای ندارید اما تسلط نسبی بر روی یکسری از مطالب برای شما ضروری است؛ همچنین نیاز است که با فضای این پلتفورم به خوبی آشنا باشید. در ادامه چند مرحله اساسی برای ادمین پیج اینستاگرام شدن را با هم بررسی می‌کنیم.

ادمین پیج اینستاگرام

به ادمین حرفه‌‌ای اینستاگرام تبدیل شوید

اولین گام برای دست یابی به موفقیت

ابتدا همانطور که گفته شد برای مدیریت پیج اینستاگرام نیاز است تا با فضای اینستاگرام به خوبی آشنا باشید و مهارت کار کردن با گزینه‌ها پرکاربرد آن را داشته باشید که برخی از این گزینه‌ها شامل: منشن کردن، تغییر متن بیو، اداره کردن همزمان چند اکانت مختلف، پاسخ دادن به دایرکت‌ها و کامنت‌ها و غیره می‌شود.

دومین گام در راه تبدیل شده به ادمین اینستاگرام

یک ادمین پیج اینستاگرام حرفه ای باید دقیقا بداند چه محتوایی را منتشر کند و دقت لازم در این امر را داشته باشد که این موضوع مستلزم این است که یک سری مهارت‌هایی برای تولید محتوا را بداند به طور مثال باید از مخاطبان و سلایق آن‌ها  اطلاعاتی در دست داشته باشد که این کار را می‌تواند با استفاده از انواع نظر سنجی‌ها انجام  شود؛ همچنین اگر ادمین پیجی هستید که محصولاتی را می‌فروشید و از خدمات ادمین استفاده نمی‌کنید حتما باید اطلاعات تقریبا کاملی درباره‌ی آن داشته باشید. انتخاب عکس‌های مناسب و استفاده از جلوه‌های بصری تاثیر به‌سزایی دارد مانند انتخاب طیف رنگ‌ها، عکس‌های جذاب، ویدیو‌های مناسب، نحوه‌ی چیدمان پست‌ها و عکس‌ها و غیره از جمله این موارد می‌شود.

ادمین پیج اینستاگرام

سومین گام در یادگیری مسولیت‌های ادمین

آشنایی با مسایل امنیتی نیز اهمیت خود را داراست با مطلع بودن از چگونگی تامین امنیت پیج می‌توانید در صورت هک شدن از این مشکل مطلع و آن را حل کنید. ایجاد و برقراری یک رابطه خوب با مخاطبان در پیشرفت پیج شما نقش مهمی دارد چرا که این مخاطبان پیج شما هستند که سرمایه‌های اصلی شما محسوب می‌شوند و می‌توانند در پیشرفت هر چه بیشتر پیج شما و تبلیغات در مشهد برای آن نقش مهمی ایفا کنند؛ گذاشتن استوری و لایو  می‌تواند به برقراری ارتباط صمیمی تر و نزدیک تر با مخاطبان نقش مهمی داشته باشد. داشتن اطلاعات به روز بسیار مهم است، چیزی که محتوا پیج شما را از بقیه میتواند متمایز کند اطلاعات  آپدیت و البته واقعی است، پس علاوه بر تکراری نبودن آن از صحت آن نیز اطمینان پیدا کنید. از انتشار مطالب تکراری نیز پرهیز کنید چون ممکن است مخاطب را خسته کنید.

گام نهایی را قوی‌تر بردارید

به عنوان یک ادمین باید نتایج کار خود را ثبت کنید. ثبت نتایج باعث می‌شود تا شاهد عملکرد خود باشید و بتوانید نقایص کارتان را پیدا و رفع کنید در نتیجه می‌توانید شاهد پیشرفت روز افزون پیج خود باشید. برای این منظور بهتر است به عنوان یک ادمین پیج اینستاگرام به یک سری از نرم افزار‌های آنالیز آشنایی داشته باشید یا حداقل دستی این کار را انجام و به کارفرما خود که همان صاحب پیج است ارایه دهید.

در این مقاله چه گفتیم

امروز در این مقاله در سایت سلام ادز درباره‌ی این که چگونه یک ادمین پیج اینستاگرام خوب باشیم صحبت کردیم. ادمین یا همان مدیر پیج اینستاگرام به کسی گفته می‌شود که مدیریت آن پیج را به عهده دارد و می‌تواند استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام را انجام دهد تا به باقی امور تسلط بیشتری داشته باشد و در قبال حقوقی که دریافت می‌کند وظایفی دارد که شامل: آشنا بودن با محیط اینستاگرام، تامین امنیت پیج، برقراری رابطه خوب با مخاطبان، انتشار محتوای مناسب، داشتن مدیریت زمان، ثبت نتایج برای بررسی میزان پیشرفت در روند کار، پاسخگویی به افراد در دایرکت و کامنت و غیره است. با رعایت این نکات می‌توانید تا حد قابل قبول و کاملی یک ادمین حرفه ای برای پیج‌های مختلف باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *