توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام با چند اصل حرفه ای!

هشتگ در اینستاگرام
آنچه در این مقاله از سلام ادز می خوانید...

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های اینستاگرام هشتگ گذاری در آن است. هشتگ‌ها در واقع این موضوع را بیان می‌کنند که متن یا عکسی که شما به اشتراک گذاشته‌اید در حال انتقال چه پیام یا مفهومی است. از طریق هشتگ در اینستاگرام می‌توان در جهت افزایش بازدید پست‌ها استفاده کرد. استفاده از هشتگ یکی از مواردی است که علاوه بر خرید ویو پست اینستاگرام میتواند بازدید شما را بالا ببرد. همان‌طور که می‌دانید اینستاگرام با داشتن تعداد بسیار زیادی کاربر یک فرصت کسب‌وکار مناسب را برای همه افراد ایجاد کرده است تا افراد بتوانند بدون هزینه‌های بسیار زیاد، محصولات و خدمات خود را به فروش برسانند. یکی از مواردی که ادمین‌های شبکه‌‌های اجتماعی به‌ خصوص اینستاگرام به آن توجه بسیار زیادی میکنند تعداد بازدید پست است. به طور کلی هرچقدر که یک پست در معرض دید کاربران بیشتری قرار بگیرد، قطعاً فالوورها تعامل بیشتری هم با پست موردنظر برقرار می‌کنند.

اگر تعامل و مشارکت بیشتر شود نشان‌دهنده این است که کاربران رضایت خوبی از شما دارند. برای افزایش بازدید پست‌ها، روش‌های بسیار زیادی ارائه شده است. اما اگر شما اصول هشتگ گذاری در اینستاگرام را بدانید می‌توانید تا حد زیادی بازدید پیج خود بالا ببرید. با ما در سایت خدمات اینستاگرام سلام ادز همراه شوید تا به شما بگوییم که چرا هشتگ‌ها در اینستاگرام کار نمی‌کنند؟

هشتگ در اینستاگرام چیست؟

در واقع هشتگ‌ها یکسری از واژه‌هایی هستند که جستجوی آنها محتواهای مشابهی را به شما نشان می‌دهد. به همین ترتیب فالوورهایی که به جستجوی یک محتوای خاص می‌پردازند می‌توانند از طریق هشتگ در اینستاگرام به‌راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. درواقع شما با استفاده از هشتگ‌های محبوب می‌توانید بازدیدکنندة بیشتری برای پست‌هایتان جذب کنید.

اگر شما طریقه استفاده از ابزار آنالیز اینستاگرام را بدانید متوجه خواهید شد که هشتگ‌ها در ترافیک دریافتی پیج بسیار حائز اهمیت هستند. اگر شما بتوانید از این هشتگ‌ها به شکلی بهینه استفاده کنید، بازدید پست‌های شما افزایش می‌یابد. تا این جای بحث احتمالاً دریافته‌اید که هشتگ چیست؟ این معنای هشتگ برای تمامی شبکه‌های اجتماعی و حتی سایت‌ها بیان شده است. در واقع هشتگ‌ها را در هرجایی که بیابید، این معنا را می‌دهند.

هشتگ در اینستاگرام واژه هایی هستند که کاربران زیادی آنها را در اینستاگرام جستجو می کنند. شاید فکر کنید خب این مورد چه تفاوتی با هشتگ ها دارد؟ تفاوت آن به نیاز کاربران در انواع شبکه‌های اجتماعی برمیگردد. در واقع کاربران در سایت کلمات مختلفی را جستجو می کنند، اما در اینستاگرام بازه‌ی این کلمات محدودتر است.

 

نحوه گذاشتن هشتگ در اینستاگرام

کاربرد هشتگ گذاری در اینستاگرام

کاربرد هشتگ در اینستاگرام آسان‌تر کردن ردیابی محتوای مورد علاقه شماست. برای مثال اگر شما داخل اینستاگرام دنبال خرید یک محصول برای نمونه کفش اسپورت باشید، هر چقدر هم داخل اینستاگرام سرچ کنید ناموفق خواهید بود. اینجاست که هشتگ‌ها به کمک شما می‌آیند. شما میتوانید به سادگی با مراجعه به صفحه اکسپلور اینستاگرام خود و با جستجو در کادر مربوطه، پست هایی را که از هشتگ کفش اسپرت زیر پست خود استفاده کرده‌اند پیدا کنید.

نحوه استفاده از هشتگ در اینستاگرام

هشتگ ها از اوایل تاسیس اینستاگرام حضور داشتند و کاربران میتوانستند هنگام پست‌گذاری از آن‌ها استفاده کنند. برای تگ کردن کلمات کافیست ابتدا کاراکتر # تایپ کرده و سپس کلمه مدنظر خود را بنویسید تا آن کلمه تبدیل به هشتگ شود. در مثال بالا ما فروش و تبلیغ کفش را مثال زدیم. خب فرض کنید در حال انشار پستی مرتبط با محصولات کفش هستیم. در قسمت کپشن پستمان می‌توانیم این عبارت را بنویسیم : فروش انواع #کفش با قیمت های مناسب و طرح های مختلف #کفش_اسپورت با مارک های معتبر و…

همانطور که دیدید ما دو بار در متن خود از کارکتر # استفاده کردیم. در واقع دو کلمه را در کپشن خود تگ گذاری کردیم که این کلمات کفش و کفش اسپورت بود. اگر دقیق‌تر به متن نوشته شده نگاه کنید میبینید که ما برای هشتگ‌گذاری دو کلمه کنار هم، از _ استفاده کردیم. البته میتوان این دو را چسبیده نیز نوشت که این تصمیمات شما باید بر اساس محبوبیت این هشتگ‌ها اتخاذ شود.

امکان استفاده از هشتگ در اینستاگرام برای استوری نیز وجود دارد. شما میتوانید به راحتی با استفاده از کاراکتر # اقدام به تگ گذاری کلمه های مدنظر خود بکنید. اینستاگرام در این قسمت برچسبی را هم برای هشتگ گذاری آماده کرده که با استفاده از آن میتوانید یک کلمه را تگ‌گذاری کنید.کلماتی که در استوری ها تگ گذاری میشوند نیز در صفحه اکسپلور نمایش داده می‌شوند.

مزایای استفاده از هشتگ در اینستاگرام

 • هشتگ در اینستاگرام یک روش جستجوی گسترده را پیرامون موضوع خاصی برای ما فراهم می کنند.
 • با استفاده از هشتگ در اینستاگرام می توان یک موضوع خاص را به سرعت در میان کاربران جستجو کرد.
 • هشتگ گذاری در اینستاگرام برای پیج های تجاری کاربردی خواهد بود زیرا استفاده از هشتگ در اینستاگرام به بیشتر دیده شدن برندها کمک شایانی می کند.
 • مطالبی که با هشتگ در اینستاگرام منتشر می شوند در سرچ ها نمایش داده می شوند.
 • اگر مدیریت پیج اینستاگرام بر عهده شماست میتوانید با استفاده از این هشتگ ها بازدیدهای خود را بالا ببرید.

کاربرد هشتگ در اینستاگرام

 • طبقه بندی مطالب در یک اکانت مشخص
 • کمک به اینستاگرام برای تشخیص بهتر محتوای شما
 • کمک به یافتن مطلبی که در اینستاگرام جستجو می شود.
 • انتقال پیام و بار احساسی مطلب منتشر شده به مخاطبین

دسته بندی هشتگ های اینستاگرام

هشتگ در اینستاگرام به دو دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

Branded Hashtags

می‌توان گفت اکثر هشتگ های اینستاگرام و در حدود ۷۵ درصد از آنها، از این دسته محسوب می‌شوند. این هشتگ ها شامل نام فرد، محصول و یا تبلیغ می‌باشد. مزیت فوق العاده ای این هشتگ ها دارند، نمایش آمار صحیح به مخاطبان است. به عنوان مثال، شما می‌توانید وضعیت محصول و یا تبلیغ خود را با هشتگ مرتبط با آن سرچ کنید. یا اینکه می‌توانید برای تحلیل کردن محبوبیت برند خود، آن را با استفاده از ابزارهای تحلیل شبکه اجتماعی بررسی کنید. در این صورت، شما می‌توانید از مشتریان و مخاطبان خود بخواهید زمانی که از محصول و یا خدمات شما استفاده می‌کنند، از آن عکس و یا فیلم تهیه کرده و آن را با هشتگ در شبکه‌های اجتماعی اعم از اینستاگرام به اشتراک بگذارند. در این شرایط، شما می‌توانید بهترین عکس‌ها و فیلم‌ها را انتخاب کرده و در صفحه خودتان به اشتراک بگذارید.

Community Hashtags

هشتگ هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، هشتگ های عمومی هستند و در واقع، هدف از این هشتگ ها تبلیغ خدمات و یا بازاریابی برند نمی‌باشد. تمامی افراد می‌توانند از هشتگ های مختلف و متنوع در پست‌ها و استوری های اینستاگرامشان استفاده کنند. در واقع، هشتگ هایی که افراد مختلف تنها به منظور دریافت فالوور برای پیجشان استفاده می‌کنند، از هشتگ های عمومی هستند. هدف این افراد معرفی برند و یا خدمات خاصی نمی‌باشد و تنها می‌خواهند برای پیچ شخصی خود مخاطب جذب کنند.هشتگ گذاری مناسب می تواند به ارتقاء پیج اینستاگرامتان بسیار کمک کند.

ویدیو اموزشی  اینستاگرام مارکتینگ اینستاگرام را از دست ندهید!

 

گذاشتن چند هشتگ در اینستاگرام مجاز است

نکات مهم درباره هشتگ گذاری در اینستاگرام

 • در صفحه اینستاگرام خود از هشتگ های نامربوط و غیرتخصصی استفاده نکنید. در برخی موارد دیده شده است که برندها به منظور دریافت مخاطب و مشتری بیشتر از اغلب هشتگ های معروف استفاده می‌کنند. در صورتی که این هشتگ ها مرتبط با زمینه فعالیت پیج اینستاگرامتان باشد، استفاده از آنها نه تنها ایرادی ندارد؛ بلکه باعث جذب بازدید کننده می‌شود.
 • در صفحه‌های اینستاگرام برای هشتگ گذاری زیاده روی نکنید. هشتگ کردن بیش از اندازه کلمات در شبکه اینستاگرام منجر به مشکلات جانبی می‌شود. این عمل در کنار اینکه باعث می‌شود مخاطبانتان به مرور زمان کاهش پیدا کنند، همچنین سبب می‌شود که اینستاگرام شما را به عنوان اسپم شناسایی کند.
 • شما باید از کلمات خاصی در هشتگ های اینستاگرام استفاده کنید. در این صورت، هر چقدر که هشتگ های شما خاص‌تر و جذاب‌تر باشد، مخاطبان بیشتری جذب شده و در نتیجه، پست‌های شما بیشتر دیده می‌شوند.
 • هشتگ ربایی یا Hashtag Hijacking یکی از مشکلات و چالش‌های جدی برای فعالان شبکه های اجتماعی است. استفاده از هشتگ دیگران با هدف جلب مخاطبان آن‌ها یا سوار شدن بر موج هشتگ‌هایی کهترند شده‌اند، نمونه‌هایی از هشتگ ربایی محسوب می‌شوند. همچنین اکثر برندها از نام خود در هشتگ هایشان استفاده نمی‌کنند. زیرا هشتگ هایی که در آن‌ها نام برند ذکر نشده است نمی‌تواند هایجک شود و در این صورت این هشتگ ها نمی‌توانند علیه برند مورد استفاده قرار بگیرند.
 • از هر کلمه‌ای به عنوان هشتگ استفاده نکنید. اگر بازدیدکنندگان احساس کنند پراکندگی محتوای شما زیاد است یا این‌طور به آن‌ها القا شود که شما به هر وسیله‌ای برای رشد متوسل می‌شوید، احتمال فالو کردن اکانت‌تان کاهش پیدا می‌کند.
 • قبل از انتخاب هشتگ‌ها، آنها را در اینستاگرام جستجو کنید. همیشه ببینید که قبلاً چه کسانی از هشتگ‌های مد نظر شما استفاده کرده‌اند.
 • بعضی کاربران اینستاگرام به اشتباه فکر می‌کنند که بهتر است همه‌ی هشتگ‌های آن‌ها ترند باشند. هشتگ‌هایی که صدها پست با آن‌ها تگ شده و در هر لحظه، چند نفر دیگر هم از آن‌ها استفاده می‌کنند. هشتگ‌های ترند ممکن است در لحظه‌ی اولیه‌ی انتشار پست شما، مفید باشند و به بهتر دیده شدن آن کمک کنند. اما این را هم باید در خاطر داشته باشیم که عمر مفید آن‌ها کوتاه است.
 • می‌توانید برخی هشتگ‌ها را بعداً پاک کنید. برخی هشتگ‌ها (هشتگ‌های ترند) به علت استفاده‌ی فراوان، طول عمر بسیار پایینی دارند. پس می‌توانید به پست‌های قدیمی‌تر خود برگردید و هشتگ‌های بسیار عمومی را پاک کنید.
 • از سرویس‌های تحلیلی استفاده کنید. سرویس‌های متعددی وجود دارند که روند افزایش و کاهش فالورها، تعداد پست‌ها، میزان درگیر شدن مخاطب با هر پست و هشتگ های موفق و ناموفقی را که استفاده کرده‌اید گزارش می‌دهند.
 • امیدواریم از مطالعه این مقاله در سلام ادز استفاده کافی را برده باشید.

  تعداد هشتگ های مجاز در اینستاگرام

یکی از فرضیاتی که در ذهن شما ایجاد می‌شود، این است که هرچه هشتگ در محتوا بیشتر باشد، افراد بیشتری می‌توانند مطلب شما را مشاهده کنند؛ اما این فکر، خطرناک‌ترین چیزی است که در هشتگ اینستاگرام وجود دارد. زیرا تعداد هشتگهای مجاز در اینستاگرام محدود است. شما با استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها، ریسک بی‌اعتبار کردن اکانتتان را افزایش می‌دهید.

همچنین، در صورتی‌که هشتگ‌های مطلوبی برای محتوای اینستاگرام‌تان استفاده نکنید، احتمال  شادوبن شدن‌تان نیز وجود دارد. در ادامه توضیحات بیشتری در خصوص تعداد هشتگهای مجاز در اینستاگرام و مشکلات عدم رعایت آن، عنوان می‌کنیم. یکی از دلایلی که موجب شادوبن (shadow ban) شدن اینستاگرام شما می‌شود، استفاده از هشتگ‌های ممنوعه، منقضی شده و غیرمرتبط است. در خصوص تعداد هشتگهای مجاز در اینستاگرام، اختلاف نظرهایی وجود دارد. در واقع، هر کسب و کار یا اینفلوئنسر، نظر خودش را برای استفاده از این هشتگ‌ها دارد.‌

شادوبن اینستاگرام چگونه اتفاق می افتد؟ چگونه از آن جلوگیری کنیم؟

تعداد هشتگهای مجاز در اینستاگرام حداکثر 30 هشتگ است. بهتر است شما براساس هشتگ‌های مرتبط با موضوع عکس و محتوایی که تهیه کرده‌اید، هشتگ‌های باکیفیتی را بنویسید. پر کردن هر 30 هشتگ با هشتگ‌های غیرمرتبط و بی‌کیفیت اصلا کار عاقلانه‌ای نیست. سعی کنید، هشتگ را باتوجه به هدف پیج‌تان به‌کار ببرید و در متن کپشن از آن استفاده کنید تا از نظر اینستاگرام، کیفیت مطلوب‌تری داشته باشد.


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته بندی مقاله
از کسب درآمد در پیج اینستاگرامت نا امید شدی؟ راه حل اینجاست
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
 • فالوور ایرانی ارزان
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
 • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
 • افزایش اینگیجمنت
 • افزایش اعتبار پیج
 • خرید لایک بدون پسورد
 • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
 • بازدید واقعی
 • ربات مای سین تلگرام
 • بدون نیاز به پسورد
 • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
 • فالوور واقعی و هدفمند
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
 • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد
همین حالا
بگیر!!!
فالوور واقعی