نکات مهم استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام

استخدام ادمین اینستاگرام

این روزها بخش مهمی از بازار تجارت، در فضای مجازی جریان دارد که این موضوع سبب شده تا در ایران نیز، افراد زیادی به فعالیت در پلتفرم‌های پرطرفدار روی بیاورند. این فعالیت نیز مانند هر کار دیگری نیاز به تخصص و تجربه دارد؛ اگر شما این دانش و تجربه را ندارید به‌ناچار باید به دنبال استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام باشید. این شخص به شما کمک می‌کند تا فعالیت حساب‌شده‌تری در این فضا انجام دهید و در زمان کمتری، به نتیجه موردنظر و باکیفیت بالاتری برسید. ما در ادامه این مقاله در وب‌سایت سلام ادز شما را با فعالیت‌های اصلی ادمین و قابلیت‌هایی که باید داشته باشد آشنا خواهیم کرد.

با کمک ادمین تصویری محبوب از برندتان بسازید

استخدام ادمین و انتخاب یک شخص مناسب برای مدیریت صفحه شما می‌تواند بسیار مهم باشد؛ زیرا عملکرد وی در صفحه شما نمایانگر تصویری است که مخاطب، از کسب‌وکار و برند شما در ذهن خود می‌سازد. او باید برای هر یک از حرکات خود استراتژی و دلیلی داشته باشد و همچنین، در صورت نیاز شما را از انجام این حرکت آگاه کند تا تصمیمی مطمئن گرفته شود. یک حرکت هیجانی و حساب‌شده از سوی مدیر صفحه شما می‌تواند، حجم عظیمی از انتقادات را به سمت کسب‌وکار و برند شما سرازیر کند. مهم‌ترین قابلیت یک ادمین این است که بتواند هیجانات خود را کنترل کند. در ادامه این مطلب در وب‌سایت سلام ادز به جزئیات بیشتری می‌پردازیم.

تجربه و دانش؛ شرط ادمین شدن

 زمانی که می‌خواهید برای استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام اقدام کنید، باید به‌دقت سوابق و قابلیت‌های وی را بررسی کنید. تجربه‌های موفق در کارنامه‌ی کاری فرد، می‌تواند بسیار مهم و کلیدی باشد. البته باید این را هم به یاد داشته باشید که شخص موردنظر، باید اطلاعات به‌روزی درباره وضعیت حال حاضر این اپلیکیشن‌ها داشته باشد. ممکن است وی در سالیان گذشته و با توجه به شرایط آن زمان، با استفاده از کسب تجربه به نتایج خوبی متناسب با شرایط آن زمان آن رسیده باشد، اما این برنامه‌ها روزبه‌روز در حال تغییر هستند تا بازار مخاطبین خود را هرچه بیشتر رونق ببخشند؛ پس از تجربه‌ای که با دانش روز همراه نباشد به موفقیت نخواهد رسید.

چرا برای مدیریت شبکه‌های اجتماعی به ادمین نیاز داریم؟

ممکن است بگویید که نیازی به استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام نیست و خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید. درست است خودتان می‌توانید این کار را انجام دهید اما استراتژی شما چیست؟ اصلا چرا این استراتژی را انتخاب کردید و در نهایت می‌خواهید به چه دستاوردهایی برسید؟ آیا فقط اهداف کوتاه‌مدت دارید یا به بلندمدت نیز فکر می‌کنید؟ و ده‌ها سؤال این‌گونه دیگر که باید در ابتدا با آن‌ها فکر کنید و برایشان جواب متناسب پیدا کنید. این‌ها اولین دلایلی هستند که شمارا آگاه می‌کند که به چه اندازه به یک ادمین مناسب نیاز دارید. حال که می‌گویید استراتژی خود را نیز مشخص کرده‌اید، چند ساعت در روز می‌توانید برای آن وقت بگذارید و تا چه مدت می‌توانید آن را ادامه دهید؟ آیا دیگر نیاز به تغییر ندارید؟ زمان و شکل آن تغییر را چگونه مشخص می‌کنید؟

شاید در ابتدا این کار به نظر ساده و پیش‌پاافتاده باشد؛ ولی علاوه بر این بررسی‌ها و طراحی استراتژی، بخش اجرایی آن و انجام مستمر این وظایف نیز می‌تواند نفس‌گیر باشد. موفقیت در شبکه‌های مجازی نیازمند مسیریابی درست، تعیین استراتژی مناسب و انجام آن به‌صورت مستمر است؛ به همین دلیل کسب‌وکارها و برندها اقدام به استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام می‌کنند. استخدام ادمین به شما این اجازه را می‌دهد بدون این ‌که خودتان وقت زیادی روی این شبکه‌ها بگذارید، به‌صورت اصولی در آن‌ها رشد کنید. به خاطر داشته باشید که این رشد یک حرکت مداوم است؛ نباید انتظار داشته باشید که به یک‌مرتبه پیشرفتی عجیب‌وغریب حاصل شود و اگر این‌گونه بود، قطعا ادمین شما روش اشتباهی را پیش می‌گیرد.

وظایف ادمین دقیقاً چیست

امروزه اشخاص زیادی را می‌بینیم که ادعای توانایی مدیریت پیج اینستاگرام و کانال تلگرام را دارند؛ اما قطعا همه آن‌ها توانایی واقعی انجام اصولی این کار را ندارند؛ مانند هر کار دیگری مدیریت شبکه‌های اجتماعی نیز دارای قواعد و اصولی است که باید ادمین با شناخت آن‌ها به آنالیز بپردازد و تصمیمات درستی را متناسب با کسب‌وکار شما بگیرد. راهکارهای افزایش فالوور و افزایش ممبر می‌توانند در جایگاه خود مفید باشند، اما اگر مشاهده می‌کنید که فقط این عددها، در حال تغییر است و وضعیت سفارش‌ها شما تغییر خاصی نکرده، یا اینکه فقط برای شما یک حجم سفارش ناگهانی ایجاد کرده و طی چند روز اوضاع به حالت اول بازگشته، قطعاً روش مورد استفاده مناسب نیست.

اگر در بازار سابقه‌ی کار داشته باشید می‌دانید که مشتری عدد نیست، نمی‌توان فقط با فریب وی و ایجاد هیجان کاذب به یک کسب‌وکار پایدار رسید. مشتری یک انسان است و برای این‌که به مخاطب ثابت شما تبدیل شود، باید به کالا یا خدمات شما علاقه‌مند شود و طی مدت‌زمان طولانی، با مشاهده عملکرد مناسب شما، اعتماد صورت بگیرد. در فضای تجارت کسب‌وکار مجازی نیز اعتماد مهم‌ترین اصل تجارت پایدار و رو به رشد است که باگذشت زمان به دست می‌آید. یکی از وظایف ادمین کار کردن بر روی برندینگ است که در ادامه بیشتر آن را توضیح می‌دهیم.

برندینگ کسب و کار

زمانی که شما برای کسب‌وکارتان، پیج اینستاگرام یا کانال تلگرام ایجاد می‌کنید، این کار اقدام می‌تواند جنبه‌های مختلفی داشته باشد. در حالت اول شما یک سری خدمات، یا کالای محدود در اختیار دارید که می‌خواهید آن را در کوتاه‌ترین زمان، به فروش برسانید و پس ‌از آن برنامه دیگری ندارید. در این حالت شما می‌توانید از حرکت تکنیکی، ازجمله انواع تبلیغات، فراخوان‌ها و مسابقه‌ها استفاده کنید. ممکن است حتی در این حالات نیز، نیاز به استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام نداشته باشید و پس از انجام فروش خود می‌توانید کلا پیج و کانال خود را حذف کنید. در این حالت شما هیچ نیازی به تکنیک‌های برندینگ ندارید؛ فقط کافی است باکمی جستجو در این مورد و ایجاد یک مسابقه و کمی تبلیغات به فروش موردنظر در بازه‌ی زمانی کوتاه دست پیدا کنید.

حالت دوم افرادی هستند که می‌خواهند کسب‌وکار یا محصولات خود را وارد این بازار کنند و قصد دارند مدت‌زمان طولانی به فعالیت بپردازند و رشد کنند. در این حالت باید بدانید که چه هدفی در سر دارید و تصویر واضحی از استراتژی و کارهایی که در آینده قرار است انجام دهید داشته باشید. باید صبور باشید و با حرکت حساب‌شده اقدام به جذب مخاطب واقعی خود کنید. باید برای مخاطبین‌تان رسانه تولید کنید و آن را به ‌صورت منظم مدیریت کرده و به اشتراک بگذارید. به ‌مرور زمان این فعالیت‌ها تصویری از شما در ذهن مخاطب می‌سازد که موجب می‌شود او به شما اعتماد کند و از میان افراد مختلف فعال در صنف، از کالا یا خدمات شما استفاده کند. در این حالت شما قطعاً نیاز به استخدام ادمین تلگرام و اینستاگرام دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *