طراحی لی اوت اینستاگرام | ارزان اما حرفه ای

طراحی لی اوت

برای سفارش طراحی لی اوت اینستاگرام الان با ما تماس بگیرید.
09032728811

همان‌طور که می‌دانید این روزها دراینستاگرام که جزو مهمترین پلتفرم‌های درآمدزایی در جهان به شمار می‌رود،  کسب و کارهای مختلفی شکل گرفته است و رقابت در این بستر هر روز بیشتر می‌شود. اگر می‌خواهید برای برندتان پیج اینستاگرام راه انداری کنید پیشنهاد ما به شما این است که با هدف و برنامه‌ریزی دقیق این کار را انجام دهید. حال قرار است شما را در این مقاله با طراحی لی اوت اینستاگرام بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید به طور منظم و یک دست، پیجی زیبا را طراحی کنید. البته این را هم باید بدانید که طراحی لی اوت را باید متخصص این کار که مربوط به حرفه گرافیک دیزاین می‌شود انجام دهد. امید است خواندن این مقاله برایتان مفید واقع شود.

طراحی لی اوت اینستاگرام چیست؟

لی ‌اوت یک اصطلاح در گرافیک است و هدف از به کارگیری لی اوت در اینستاگرام این است ظاهر پیج منظم‌تر می‌شود و همین روند می‌تواند مخطبان بیشتری را جذب کند. اگر دقت کرده باشید در اینستاگرام پیج‌هایی هستند که بر اساس لی اوت صفحه‌شان را طراحی کرده‌اند و از نظر ظاهری پیجی مرتب و منظم دارند. طراحی لی اوت باعث می‌شود پیج‌تان در ذهن مخاطب حک شود و همین موضوع می‌تواند شما را در فضای مجازی محبوب‌تر کند. حال برای طراحی لی اوت اینستاگرام چندین نمونه را در ادامه برایتان شرح می‌دهیم تا بیشتر با این راهکار آشنا شوید. انواع لی اوت عبارتنداز:

  • چیدمان معمولی
  • شطرنجی
  • رنگین کمان
  • دو به یک
  • مورب
  • ردیف به ردیف
  • پازلی
  • ترکیبی

1.چیدمان معمولی

در چیدمان معمولی خیلی به ظاهر و نوع چیدمان دقت نمی‌شود بلکه چیزی که در این نوع چینش مهم است یک دست بودن تصاویر یا همان پست‌ها است. به طور مثال اگر خیاط هستید باید پست‌هایتان مربوط به دوخت و دوز باشد و یا اگر معمار هستید باید براساس حرفه و شغلتان عکس بگذارید و فضای پیجتان مربوط به کارتان باشد. چیدمان معمولی در طراحی لی اوت اینستاگرام نیاز به افراد متخصص و حرفه‌ای ندارد و خودتان به راحتی می‌توانید صفحه‌تان را با موضوعی خاص طراحی کنید.

2.شطرنجی

یکی از طراحی‌های لی اوت اینستاگرام چیدمان شطرنجی است. این چیدمان نسبت به روش‌های دیگر ساده و آسان‌تر است. به عنوان مثال در چیدمان شطرنجی شما یکی در میان عکس‌ها را سیاه و سفید قرار می‌دهید و یا هر رنگ و موضوع دیگری که مد نظرتان است. این روش به شما کمک می‌کند تا پیجی منظم‌تر داشته باشید و همچنین این روش، چیدمان پیچیده‌ای ندارد با کمی مطالعه خودتان می‌توانید بدون نیاز به طراح پیجتان را دیزاین کنید.

لی اوت

3.رنگین کمان

در لی اوت رنگین کمان تنها کاری که باید بکنید این است که عکس‌هایتان به صورت شش تایی، نه تایی یا دوازده‌تایی و به صورت یک تم رنگی در پیج‌تان قرار دهید. به عنوان مثال شش تا پست تم قرمز داشته باشد و شش تای بعدی آبی و به همین ترتیب ادامه پیدا کند. اگر بتوانید همین ترتیب را رعایت کنید باعث ایجاد حس خوبی در مخاطب شده و این روند می‌تواند بازدید پیجتان را بالاببرد. فراموش نکنید که در این روش باید خلاق باشید تا بتوانید از ترکیب رنگ‌ها به صورت صحیح استفاده کنید.

4.مورب

لی اوت مورب نسبت به دیگر انواع چیدمان‌ها کمی دشوارتر است اما اگر بتوانید این روش را برای طراحی لی اوت اینستاگرام خود به کار ببرید پیجتان نسبت به دیگر پیج‌ها متمایز و خاص‌تر می‌شود. در چیدمان مورب شما به مهارت و زمان کافی احتیاج دارید تا بتوانید پیج‌تان را متفاوت طراحی کنید؛ زیرا پست‌ها به یک‌دیگر مرتبط هستند و بر این اساس هنگامی که فالورهایتان از پیج‌ دیدن می‌کنند می‌توانند این هماهنگی لازم را مشاهده کنند.

5.ردیف به ردیف

چیدمان لی اوت ردیف به ردیف کمی دشوارتر است؛ چرا که در این طرح کلی شما باید عکس‌هایتان را به صورت سه تایی هم زمان ارسال کنید و پست‌ها باید مرتبط به هم باشند. یعنی اگر می‌خواهید در پیجتان فعالیتی مستمر داشته باشید باید سه عکس و سه کپشن به صورت آماده داشته باشد که به صورت هم زمان در صفحه‌تان به اشتراک بگذارید.

6.دو به یک

چیدمان دو به یک کمی به طراحی لی اوت اینستاگرام مدل شطرنجی نزدیک‌تر است. در چیدمان شطرنجی تصاویر به صورت یکی در میان گذاشته می‌شود اما در لی اوت دو به یک، دو بار یک مدل پست گذاشته می‌شود و یک بار یک پست متفاوت منتشر می‌شود. به عنوان مثال: موضوع پیجتان مد لباس است؛ دو تا از پست‌‌هایتان را مربوط به ترندهای روز دنیا بگذارید و یک پست را مربوط به ترکیب رنگ لباس‌ها قرار دهید. در این روش باید پست‌ها را به صورت سه تایی ارسال کنید تا نظم پیجتان بهم نخورد.

طراحی لی اوت اینستاگرام

7.پازلی

این لی اوت باید به صورت یک تصویر بزرگ عمودی منتشر شود که جزء آن به صورت یک پست ارسال می‌شود. یک پازل را در ذهنتان تصور کنید؛ هر تکه از پازل را باید در کنار هم قرار دهید تا بتوانید تصویرکامل را ببینید. در چیدمان پازلی هم به همین صورت است. شما نمی‌توانید هر روز فقط یک پست را منتشر کنید، چون معنای خاصی ندارد و باید به صورت هم زمان ارسال شود. روش طراحی پیج اینستاگرام مدل پازلی بیشتر برای زمانی‌هایی مناسب است که بخواهید کمپینی اجرا کنید یا به صورت یک بیلبورد تبلیغاتی بخواهید از این لی اوت در پیج اینستاگرامتان استفاده کنید.

برای سفارش می توانید به مقاله ساخت پست اینستاگرام مراجعه کنید.

8.ترکیبی

در این روش می‌توانید 7 لی اوتی را که در بالا برایتان شرح دادیم را به صورت ترکیبی استفاده کنید. در واقع این روش به شما کمک می‌کند خلاقانه‌تر عمل کنید و چندین لی اوت را باهم ترکیب کنید. مثلا ترکیب ردیف به ردیف و رنگین کمان.

نتیجه گیری

اگر می‌خواهید پیجتان در این شبکه اجتماعی ( مدیریت شبکه های اجتماعی ) پر طرفدار دیده شود بهتر است از طراحی لی اوت اینستاگرام غافل نشوید؛ زیرا این روش باعث می‌شود که نمای ظاهری پیج‌تان چندیدن برابر زیباتر به نظر برسد، حالتی منظم داشته باشد، دارای الگوی خاص باشد، متفاوت‌تر از پیج‌های دیگر به نظر برسد و مهمترین گزینه بازید پیج‌تان بالاتر رود. اگر به فکر این هستید که در اینستاگرام مانند پیج‌های موفق دیده شوید طراحی لی اوت را فراموش نکنید تا به موفقیت نزدیک‌تر شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله خرید فالوور پاپ اپ رو از دست ندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *