توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

طراحی برچسب کالا و خصوصیات آن

طراحی برچسب کالا یا لیبل

به‌طور کل می‌توان گفت برچسب‌هایی که روی محصولات و خدمات عرضه شده در بازار چسبانده می‌شود برچسب کالا هستند؛ به‌عنوان مثال می‌توان به برچسب‌هایی که روی کالاهای بهداشتی، کالاهای شوینده و صنایع غذایی نصب می‌شود اشاره کرد. معمولاً محصولات و خدماتی که تولید می‌شوند به‌گونه‌ای است که تا زمانی که مشتری از آن استفاده نکند نمی‌تواند متوجه شود که کیفیت آن چگونه است و نمی‌تواند قضاوتی در این باره داشته باشد؛ اما طراحی برچسب کالا با توجه به اینکه در بیرون از یک محصول روی آن چسبانده می‌شود و شامل طراحی اسم هم هست و در معرض دید مشتری قرار می‌گیرد به همین علت اصول و طراحی آن باید به‌درستی انجام شود.

طراحی برچسب کالا یا خدمات

به طراحی برچسب طراحی لیبل هم گفته می‌شود. اگر شما هم قصد دارید برای محصولات و خدمات مجموعه خود برچسب کالا طراحی کنید می‌توانید از افرادی که در این حوزه متخصص هستند کمک بگیرید و یا با جست و جو کردن در گوگل از سایت‌هایی که اصول طراحی و نکات لازم در این حوزه را گفته‌اند استفاده کنید تا بتوانید طراحی درستی داشته باشید. در ادامه با سلام ادز همراه باشید تا در زمینه طراحی برچسب کالا یا طراحی لیبل اطلاعات کامل‌تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 

طراحی برچسب کالا یا لیبل و نکات آن

امروزه صاحبان کسب و کار اهمیت طراحی برچسب کالا را می‌دانند و در حوزه‌های مختلف از آن استفاده می‌کنند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که برای کاهش دادن هزینه‌ها، به دلیل افزایش تولید و حتی برای رعایت کردن اصول بهداشتی لازم است که از طراحی برچسب کالا یا لیبل استفاده شود. یکی از نکاتی که در این طراحی اهمیت زیادی دارد استفاده کردن از ایده‌های خلاقانه است که می‌تواند تأثیرگذاری آن را افزایش دهد. برای طراحی برچسب کالا یا لیبل نکاتی وجود دارد که توصیه می‌شود در طراحی رعایت شود. این نکات را می‌توانید در ادامه ببینید و سعی کنید در طراحی خود لحاظ کنید تا شاهد نتایج بهتری باشید.

    اهمیت استفاده از خلاقیت در طراحی

ایده‌های خلاقانه در طراحی باعث می‌شود تا شما طراحی‌های متفاوتی داشته باشید و بتوانید خود را در زمینه مورد نظر متفاوت و متمایز نسبت به سایرین نشان دهید. همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم شاید یک مشتری از کیفیت یک محصول یا خدمت اطلاعات دقیقی نداشته باشد و تا زمانی که از آن استفاده نکند این مسئله را درک نکند اما طراحی لیبل با توجه به اینکه روی محصول چسبانده می‌شود می‌تواند توجه مخاطب را به سمت خود جلب کند.

این امر باعث شده است تا امروزه که در یک حوزه، محصولات یا خدمات و برندهای مختلفی شکل گرفته‌اند مخاطب زمانی که با یک محصول یکسان روبه رو می‌شوند بر اساس همین تفاوت‌ها مانند طراحی برچسب کالا تصمیم به استفاده از یک محصول بگیرند. اگر شما هم می‌خواهید خودتان را نسبت به کسب و کارهای رقیب متفاوت نشان دهید می‌توانید از این ایده در طراحی‌های خود استفاده کنید و به‌جای اینکه از یک طرح یکسان و همیشگی برای برچسب استفاده کنید باکمی خلاقیت یک برچسب و لیبل متفاوت را طراحی کنید.

    هماهنگی میان لیبل و محصولات یا خدمات

یکی از اصولی که در طراحی لیبل اهمیت زیادی دارد این است که میان لیبلی که طراحی می‌شود و محصول یا خدمتی که قرار است لیبل روی آن چسبانده شود هماهنگی وجود داشته باشد. اگر شما از یک لیبل نامناسب برای یک محصول استفاده کنید اعتماد مخاطب را از بین می‌برید؛ زیرا زمانی که یک مشتری می‌خواهد محصولی را خریداری کند و به لیبل روی آن نگاه می‌کند با توجه به مشخصاتی که روی آن نوشته طراحی شده است تصمیم به خرید یا نخریدن آن محصول می‌گیرد. توجه داشته باشید که اگر برای محصولات خود نسبت به خرید پیج اینستاگرام اقدام کرده اید بیشتر به این دسته طراحی ها توجه کنید؛ به عنوان مثال بهتر است طراحی پست پیج شما با طراحی اسم یا لوگو شما هماهنگی داشته باشد.

اگر یک مشتری بنا به همین خصوصیات یک محصول را خریداری کند اما زمانی که بسته بندی آن را باز می‌کند شاهد آن چیزهایی که روی لیبل نوشته شده است نباشد اعتماد خود را به آن محصول و حتی به آن برند از دست می‌دهد؛ به همین علت است که باید میان لیبل و محصول هماهنگی وجود داشته باشد تا باعث اعتماد بیشتر مخاطب نیز شود. رعایت کردن این نکته در طراحی اهمیت زیادی دارد. گاهی اوقات بعضی از کسب و کارها محصول باکیفیتی را تولید کرده‌اند اما به دلیل اینکه از یک برچسب و لیبل نامناسب برای آن استفاده کرده‌اند باعث عدم اعتماد یا عدم استفاده مشتری از آن محصول شده‌اند و باعث شده است تا صاحب کسب و کار به آن بازدهی که مدنظر داشته است نرسد.

    اهمیت استفاده از لوگو و در طراحی را فراموش نکنید

همان‌طور که می‌دانید لوگو جزئی از هویت یک کسب و کار است. برای هر کسب و کاری لوگو آن اهمیت زیادی دارد و می‌تواند نشان دهنده هویت یک کسب و کار باشد. یکی از نکاتی که در طراحی برچسب کالا اهمیت زیادی دارد استفاده کردن از لوگو در آن است.

    در طراحی از رنگ مناسب استفاده کنید

رنگها در طراحی استوری اینستاگرام

در طراحی برچسب کالا یا لیبل به انتخاب رنگ آن توجه زیادی داشته باشید. اگر انتخاب لیبل به‌درستی انجام شود می‌تواند توجه مخاطب را به سمت خود جلب کند به‌عنوان مثال اگر شما قصد طراحی لیبل برای یک نوشیدنی را دارید می‌توانید با طعم دهنده‌های آن یک هارمونی رنگی ایجاد کنید؛ به‌عنوان مثال اگر نوشیدنی شما لیمو است می‌توانید از رنگ زرد استفاده کنید یا اگر نوشیدنی شما آلبالو است می‌توانید از رنگ قرمز کمک بگیرید. گاهی اوقات بعضی از طراحان از ترکیب رنگ‌های نامناسبی استفاده می‌کنند. بهتر است هنگام انتخاب رنگ دقت کافی داشته باشید.

    از یک فونت مناسب در طراحی برچسب کالا استفاده کنید

زمانی که شما یک برچسب و لیبل طراحی می‌کنید حتماً روی آن نوشته‌هایی را نیز قرار می‌دهید که باید از یک فونت مناسب برای آن‌ها استفاده کنید. معمولاً توصیه می‌شود که طراحان از دو فونت برای طراحی استفاده کنند و تعداد این فونت‌ها را از زیاد نکنند. یکی از نکاتی که معمولاً در انتخاب فونت اهمیت دارد این است که از فونتی استفاده کنید که قابل خواندن باشد و افراد به‌راحتی بتوانند آن را بخوانند. هنگامی که یک فونت مناسب انتخاب کردید باید یک سایز مناسب هم برای آن انتخاب کنید. سایزی که شما انتخاب می‌کنید نباید بیش از اندازه کوچک یا بزرگ باشد. گاهی اوقات سایز فونت به حدی کوچک است که خواندن آن نوشته را دشوار می‌کند.

طراحی برچسب یا لیبل مختص مواد غذایی

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم طراحی برچسب و لیبل برای محصولات در حوزه‌های مختلف قابل استفاده است. یکی از این حوزه‌ها که طراحی برچسب برای آن انجام می‌شود مواد غذایی هستند. طراحی لیبل برای مواد غذایی باید به‌گونه‌ای باشد که باعث انگیزه بیشتر مشتری برای اینکه از یک محصول یا خدمت استفاده کند. زمانی که شما از طریق لیبل انگیزه مشتری را برای استفاده بیشتر کنید به‌طور مستقیم در افزایش فروش محصولات خود نقش داشته‌اید.

یکی از دلایلی که اهمیت لیبل را در حوزه غذایی افزایش می‌دهد این است که بنا به نتایج به دست آمده معمولاً مشتریان از محصولاتی استفاده می‌کنند که روی آن لیبل وجود دارد. لیبل می‌تواند نشان‌دهنده کیفیت محصولات غذایی باشد. افراد تصور می‌کنند حتماً این محصول از کیفیت قابل قبولی برخوردار است که دارای لیبل است در مقایسه بازمانی که یک محصول لیبل نداشته باشد. روی لیبل‌ها اطلاعات مختلفی در خصوص محصول نوشته می‌شود و افراد می‌توانند آگاهی خود را در زمینه محصولی که خریداری می‌کنند از این طریق افزایش دهند. برچسب یا لیبل مواد غذایی را می‌توان به دسته بندی‌های زیر تقسیم کرد.

    مواد شوینده و لیبل مرتبط با آن

از جمله محصولاتی که طراحی برچسب کالا برای آن‌ها انجام می‌شود مواد شوینده هستند. در طراحی برچسب کالا یا لیبل برای مواد شوینده باید دقت داشته باشید که برای نوشته‌های خود بهتر است از رنگ مشکی استفاده کنید تا خوانایی و جذابیت آن بیشتر شود. گاهی اوقات بعضی از لیبل ها دارای پس زمینه مشکی هستند طبیعتاً در این شرایط نمی‌توان از این رنگ برای نوشته‌ها استفاده کرد. اگر پس زمینه طراحی شما هر رنگی غیر از مشکی و تن‌های رنگی نزدیک به آن باشد، می‌توانید از رنگ مشکی برای نوشته‌ها استفاده کنید.

یکی از نکاتی که در طراحی برچسب کالا مواد شوینده باید رعایت شود این است که بین آن برچسب و محصول هماهنگی زیادی وجود داشته باشد تا زمانی که مخاطب بر اساس همین برچسب‌ها به محتوای یک محصول اعتماد می‌کند و آن را خریداری می‌کند به نتیجه خوبی دست پیدا کند و اعتماد آن نسبت به برند شما افزایش پیدا کند. یکی از راهکارهایی که توصیه می‌شود قبل از چاپ برچسب و لیبل، به تعداد زیاد انجام شود این است که یک نمونه از لیبلی که طراحی کرده‌اید را چاپ کنید و روی محصول خود بچسبانید. شما می‌توانید با انجام این کار نقاط ضعف و قوت کار خود را ببینید و با برطرف کردن آن‌ها از طراحی خود مطمئن شده و سپس آن را در تعداد زیاد به چاپ برسانید.

    بطری‌ها و لیبلی که برای آن‌ها طراحی می‌شود

طراحی برچسب و لیبل برای بطری ها

از جمله مواد غذایی که طراحی برچسب کالا یا لیبل برای آن‌ها انجام می‌شود بطری‌ها هستند. در حال حاضر تمام نوشیدنی‌هایی که خریداری می‌شود دارای بطری هستند (گاهی اوقات بعضی از نوشیدنی‌ها هستند که برای آن‌ها از جنس‌های دیگری استفاده می‌شود). نوشیدنی‌ها از جمله مواد غذایی هستند که دارای تنوع زیادی هستند. همین تفاوت، تنوع و تعدد در آن‌ها باعث شده است که طراحی لیبل برای آن‌ها اهمیت ویژه‌تری پیدا کند.

این اهمیت ویژه به این دلیل است که باید طراحی آن به‌گونه‌ای انجام شود که این نوشیدنی‌ها از یکدیگر متمایز داده شوند. بهتر است برای تمام آن‌ها از یک لیبل مشخص استفاده نشود. اگر کسب و کاری ترجیح دهد که همانند دیگر لیبل‌ها، یک لیبل طراحی کند شاید نتواند به‌اندازه کافی توجه مخاطب را به سمت خود جلب کند. از جمله نکاتی که در طراحی برچسب کالا یا لیبل اهمیت زیادی دارد رنگ‌ها هستند که در یک محصول و فروش آن می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد؛ به‌عنوان مثال می‌توان به رنگ سفید اشاره کرد. رنگ سفید از جمله رنگ‌هایی است که تأثیر زیادی روی مخاطب می‌گذارد.

    کالا و لیبل‌هایی که برای آن طراحی می‌شود

کالاها انواع مختلفی دارند و طراحی لیبل نیز برای آن‌ها حائز اهمیت است. در طراحی برچسب کالا نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه شود؛ به‌عنوان مثال از لحاظ فونت نوشته، طراحان باید دقت کنند که سایز مناسبی برای آن انتخاب کنند تا قابل خواندن باشد. اگر سایز یک نوشته بیش از اندازه کوچک باشد خواندن را برای مخاطب دشوار می‌کند و شاید دیگر آن لیبل و برچسب از اهمیتی برخوردار نباشد زیرا مخاطب نمی‌تواند آن را بخوانند. زمانی که یک لیبل طراحی می‌شود باید شخص طراح دقت کند که از هر طرف برای لیبل یک فضای خالی و مناسب وجود داشته باشد تا در صورتی که آن لیبل برش خورد نکات مهم آن از بین نرود.

مزیت استفاده از لیبل

تا این قسمت از مقاله آموختید که طراحی برچسب کالا یا لیبل برای محصولات و خدمات مختلف به اهمیت زیادی دارد و نکاتی در مورد هویت بصری وجود دارد که بهتر است در طراحی به آن‌ها توجه شود؛ در این ویدیو درباره هویت بصری بیشتر درباره این نکات بدانید. زمانی که شما از یک لیبل برای محصولات خود استفاده می‌کنید در حقیقت به مشتری خود کمک کرده‌اید تا در خصوص محصول یا خدمت شما اطلاعات بیشتری به دست آورد، با کارکرد آن آشنا شود و به‌درستی تصمیم به خرید آن بگیرد. یک سؤالی که وجود دارد این است که مزیت استفاده از لیبل چیست؟

    هزینه مقرون به‌صرفه

یکی از مزیت‌های استفاده کردن از لیبل این است که از لحاظ هزینه‌ای برای کسب و کار و برند شما مقرون به‌صرفه است. با توجه به اینکه لیبل های مختلفی وجود دارد شما می‌توانید از لیبل‌هایی که به‌صورت رولی و ورقه‌ای هستند استفاده کنید.

    قابلیت تطبیق پذیری

یکی از مزیت‌های برچسب یا لیبل قابلیت تطبیق پذیری آن است. یکی از تصورات اشتباهی که در حوزه طراحی برچسب کالا وجود دارد این است که افراد فکر می‌کنند فقط برای معرفی محصولات و خدمات از لیبل‌ها استفاده می‌شود اما این تصور اشتباهی است. لیبل‌ها کاربردهای مختلفی دارند و می‌توان از آن در زمینه‌های مختلفی استفاده کرد؛ به ‌عنوان مثال شما می‌توانید از طریق لیبل‌ها اطلاعاتی که مربوط به قیمت فروش، بارکد از تاریخ است را چاپ کرده و بچسبانید. گاهی اوقات بعضی از کسب و کارها هستند که از طریق لیبل‌ها پیام و شعار کسب و کار خود را به مخاطب منتقل می‌کنند و در جهت برندینگ از آن استفاده می‌کنند. لیبل‌ها می‌توانند در حوزه محصولات مختلف مانند آب معدنی، نوشابه و غیره مورد استفاده قرار بگیرند و از این لحاظ هیچ محدودیتی برای آن‌ها وجود ندارد.


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقاله
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
 • فالوور ایرانی ارزان
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
 • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
 • افزایش اینگیجمنت
 • افزایش اعتبار پیج
 • خرید لایک بدون پسورد
 • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
 • بازدید واقعی
 • ربات مای سین تلگرام
 • بدون نیاز به پسورد
 • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
 • فالوور واقعی و هدفمند
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
 • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد