توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

طراحی امضا و شناخت ویژگی ‌های شخصیتی افراد

طراحی امضا در حقیقت یک طراحی گرافیکی محسوب می‌شود. افرادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند با توجه به هنر، مهارت و خلاقیتی که دارند برای افراد مختلف امضا‌های منحصر به فردی که در بردارنده بعضی از ویژگی‌ها و اسم و فامیل اشخاص است طراحی را انجام می‌دهند. همه ما می‌دانیم که می‌توان از روی امضا افراد به برخی از ویژگی‌های شخصیتی و هویتی آن‌ها پی برد. امضای افراد یک اثر فردی است که نشان دهنده خصوصیت‌های شخصیتی، روحی، روانی و فیزیکی افراد است.

افرادی که صاحب یک کسب و کار هستند و یا در عرصه تجارت فعالیت می‌کنند نیازمند امضای طراحی شده هستند که بتوانند از آن در اسناد بین المللی، قراردادها و مدارک رسمی‌شرکت استفاده کنند. در این بخش از مقالات سلام ادز قصد داریم، بدانیم که طراحی امضا چیست؟ چه اصولی دارد؟ برای طراحی کردن امضا چه مراحلی را باید انجام داد و داشتن یک امضای طراحی شده چه اهمیتی برای کسب و کار خواهد داشت؟

امضا و معرفی آن

به شخصی که امضا می‌کند امضا کننده گفته می‌شود و امضا به یک نمایش دست نویس گفته می‌شود که می‌تواند نام، فامیل و یا یک شکل طراحی شده باشد. به‌عنوان مثال امضا می‌تواند تنها یک ضربدر باشد اما افراد از آن در مدارک استفاده می‌کنند تا نیت و قصد خود را نشان دهند. زمانی‌که در قراردادهای کاری افراد قرارداد را امضا می‌کنند این امضا تنها به‌عنوان یک مدرک نیست بلکه در جایگاه هماهنگی و رضایت آگاهانه افراد است. اهمیت امضا به اندازه‌ای است که وجود آن در تمامی قراردادهای رسمی الزامی است و در حقیقت می‌توان گفت امضا است که به قرارداد رسمیت می‌دهد. امضا کردن باعث می‌شود که به افراد اصالت داده شود. کوچک یا بزرگ بودن امضا اهمیتی ندارد بلکه مهم هویتی است که امضا به اسناد می‌بخشد.

طراحی امضا و مراحل انجام آن

 • امضای خود را مورد بررسی قرار دهید و دقت کنید که آیا امضای شما ترکیبی از خط‌های به هم ریخته است و یا دارای یک نظم و ترتیب مشخص است.
 • برای طراحی کردن امضا می‌توانید چشمان خود را ببندید و روی کاغذ امضایی که مد نظر دارید یا اسم و فامیل خود را بکشید و بعد سعی کنید طرح خود را بهبود ببخشید. شما می‌توانید برای خلاقانه‌تر کردن امضا خود تصمیم بگیرید که می‌خواهید اسم و فامیل خود را فارسی بنویسید یا انگلیسی. این مسئله یک امر کاملا شخصی است و به سلیقه شما برمی‌گردد. به‌عنوان مثال شما می‌توانید اول حرف اسم خود را بزرگ و مابقی را کوچک بنویسید و یا حرف اول و حرف آخر را بزرگ و مابقی را کوچک نوشته و امضا کنید.
 • شما می‌توانید از خطوط مختلف در طراحی امضاء خود استفاده کنید؛ به‌عنوان مثال می‌توانید از خطوط دایره‌ای، خطوط کج، عمود، پهن یا باریک استفاده کنید.
 • در طراحی امضا خود هرگز کپی برداری نکنید؛ زیرا قرار است امضای شما یک امضای منحصر به فرد باشد. پس از امضای دیگران کپی برداری نکنید. سعی کنید تحقیق کنید و دیگر امضاها را مشاهده کنید. از بخش‌هایی از آن‌ها که خوشتان می‌آید الهام گرفته و سعی کنید با کمی‌خلاقیت یک امضای جدید برای خود طراحی کنید. سعی کنید امضای خود را بیش از حد شلوغ و طولانی نکنید و امضایی را انتخاب کنید که بیش از اندازه پر کار نباشد.
 • سعی کنید کشیدن امضا شما طولانی نشود در واقع اگر کشیدن امضای شما بیشتر از ۷ ثانیه زمان ببرد باید آن را کوتاه‌تر کنید.
 • بعد از این که امضای مورد نظر خود را طراحی کردید آن قدر آن را تمرین کنید تا بدون اشتباه و با زیباترین حالت ممکن بتوانید آن را را روی کاغذ بکشید.

طراحی امضا

دلیل اهمیت طراحی امضا برای افراد مختلف

کسب و کارها از روش‌های تبلیغاتی مختلف استفاده می‌کنند برای اینکه بتوانند محصولات، خدمات و برند خود را در ذهن مخاطبان و مشتریان خود ماندگار کنند. بدون شک مردم نیز کسب و کار‌های گوناگون را به‌خاطر دارند و زمانی‌که افراد مدارک و تبلیغات منحصر به فرد شما را اعم از لوگو، رنگ سازمانی، امضا و غیره می‌بینند یاد شما می‌افتند و باعث می‌شود که هر زمان به محصولات یا خدمات شما احتیاج پیدا می‌کنند در میان مجموعه‌های مختلف ترجیح دهند که از مجموعه شما کمک بگیرند. حتی اگر خود آن‌ها به این محصولات یا خدمات نیاز نداشته باشند اما اگر اطرافیانشان به دنبال چنین چیزهایی باشند قطعا مجموعه شما را به آن‌ها معرفی می‌کنند.

 به همین علت طراحی امضای منحصر به فرد شما می‌تواند برند شما و کسب و کار شما را در ذهن مخاطبانتان ماندگار کند. شما باید از امضایی استفاده کنید که نام و برند شما را در ذهن مخاطب منعکس کرده و نشان دهنده هویت شما باشد؛ به همین علت علاوه‌بر این که باید از اصول طراحی در امضای خود استفاده کنید می‌توانید از افرادی که در این زمینه متخصص و حرفه‌ای هستند کمک بگیرید تا امضای منحصر به‌ فردی داشته باشید. یکی از بهترین شرکت های طراحی در این زمینه آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس است.

اهمیت طراحی امضا برای مدیران کسب و کار

همان‌طور که امضا‌ها دارای تنوع زیادی هستند تفکرات افراد نیز متنوع است. این عوامل باعث شده است تا برخی از افراد با امضا هویت وجودی خود را نشان دهند اما بعضی دیگر هدف‌های متفاوت‌تری را داشته باشند. امروزه به دلیل اینکه افراد به درک متفاوتی نسبت به طراحی امضا رسیده‌اند، برای طراحی کردن امضا جایگاه ویژه‌‌ای قائل هستند و این امر باعث شده است تا کار افرادی که طراحی امضا است بیشتر دیده شود و افراد برای اینکه امضای منحصر به فردی داشته باشند از این افراد کمک بگیرند. مدیران به دلیل جایگاهی که دارند ارتباطات سازنده‌ای را با افراد و محیط‌های مختلف دارند. اگر شما دارای یک سازمان هستید بهتر است بدانید که علاوه بر طراحی اوراق اداری و یا حتی طراحی اسم، باید به طراحی امضا اهمیت بسیار زیادی دهید.

 امضا علاوه‌بر این که دارای ویژگی‌های هویتی و باطنی افراد است در ظاهر نیز ویژگی‌هایی دارد که قابل مشاهده است. به عبارت دیگر زمانی‌که شما به‌عنوان مدیر یک سازمان در یک جلسه یا کنفرانس شرکت می‌کنید زبان بدن شما گویای برخی از ویژگی‌های درونی و شخصی شما خواهد بود اما امضا فضای متفاوت‌تری دارد؛ علاوه‌بر اینکه در لحظه افرادی که شاهد امضا کردن شما هستند به برخی از ویژگی‌های شما پی می‌برند مادامی‌که شما در آنجا حضور نداشته باشید نیز امضای شما همچنان باقیمانده و گویای ویژگی‌های هویتی شما خواهد بود. امضای شما به‌عنوان صاحب یک کسب و کار می‌تواند شامل ویژگی‌های زیر باشد:

برقراری ارتباط نوشتاری از طریق طراحی امضا

در بعضی از شرکت‌ها کارمندان نمی‌توانند ارتباط زیادی با مدیر مجموعه خود داشته باشند به همین علت یکی از روش‌هایی که به کارمندان کمک می‌کند تا بتوانند با ویژگی‌های شخصیتی مدیر خود آشنا شوند بررسی کردن امضای مدیریت است. آن‌ها می‌توانند با دیدن امضای مدیر خود‌ از طریق خطوط و امضای مربوطه با برخی از ویژگی‌های شخصیتی مدیر مجموعه خود آشنا شوند.

رابطه علت و معلولی از طریق طراحی امضا

همان‌طور که می‌دانید رابطه علت و معلولی در همه ابعاد زندگی انسان‌ها وجود دارد و ارتباط این رابطه با طراحی امضاء این است که افراد مختلف شما را به‌عنوان صاحب یک کسب و کار بر اساس اطلاعاتی که از خود به جا می‌گذارید قضاوت می‌کنند. یکی از این اطلاعات امضای شما خواهد بود. شما به‌عنوان مدیر یک مجموعه می‌توانید تصمیم بگیرید که کارمندان از طریق امضای شما چه ویژگی‌هایی از شخصیت شما را دریابند و در حقیقت شما چه چیزی از خودتان در حافظه آن‌ها به جا می‌گذارید.

امضای مدیریت و احساس اعتماد به نفس داشتن

خطوط امضا شما می‌تواند قابل تحلیل و بررسی باشد. به‌عنوان مثال امضای کوچک و بزرگ شما می‌تواند تحلیل متفاوتی داشته باشد. به همین علت اگر شما اطلاعات کافی در زمینه طراحی امضا ندارید می‌توانید از افرادی که در این حوزه متخصص هستند راهنمایی بگیرید؛ به عنوان مثال سایت سلام ادز خدماتی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید یک امضای منحصر به فرد برای خود داشته باشید. زمانی‌که مدیران از یک امضای ساده و خوانا استفاده می‌کنند در حقیقت شخصیت شفاف خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند. در واقع شخصیت شفاف همان چیزی است که از یک مدیر کسب و کار انتظار می‌رود.

انتخاب ظاهر مناسب برای امضای مدیریت

معمولا توصیه می‌شود که امضای مدیر ساده و شیک باشد. یک جمله معروف وجود دارد که می‌گوید “چیزی که هیچ وقت از مد نمی‌افتد ساده بودن است.” به همین دلیل توصیه می‌شود امضایی که مدیر برای خود انتخاب می‌کند یک امضای ساده و شیک باشد. یکی از جدیدترین سبک‌هایی که امروزه در میان افراد رواج زیادی پیدا کرده است استفاده کردن از سبک‌های مینیمالیست در امضا است. سبک مینیمالیست همان اصل ساده بودن را رعایت می‌کند منتها با یک دیدگاه مدرن و نو این کار را انجام می‌دهد.

معمولا ئزمانی‌که در امضا از خطوط پیچیده و درهم برهم استفاده می‌شود در حقیقت نمی‌توان یک رابطه منطقی در آن پیدا کرد. اما زمانی‌که از خطوط منظم استفاده می‌شود امکان پیدا کردن این رابطه کار آسان‌تری خواهد بود. اگر شما به‌عنوان صاحب یک کسب و کار و تجارت در تلاش هستید تا بتوانید یک امضای شیک برای خود داشته باشید می‌توانید از سبک مینیمالیست استفاده کنید و نکاتی مانند سادگی، خوانا بودن و ارتباط منطقی در میان خطوط را در امضای خود لحاظ کنید.

رعایت نکات امنیتی در طراحی امضا

یکی از ویژگی‌هایی که تمام افراد مخصوصا مدیران باید در طراحی امضای خود به آن توجه داشته باشند این است که باید امضای آن‌ها به گونه‌ای طراحی شود و دارای خصوصیت‌هایی باشد که به‌راحتی جعل نشود. به عبارت دیگر امضا باید به گونه‌ای باشد که علاوه‌بر زیبایی‌هایی که دارد دارای نکات مخصوصی باشد که تنها خود فرد نسبت به آن آگاه است و اگر آن نکات در امضا رعایت نشود در حقیقت اصل امضا دچار مشکل خواهد شد. به همین علت رعایت کردن چنین نکته‌ای در طراحی امضا جایگاه‌ حائز اهمیتی دارد. برای این که بتوانید امضای خود را به گونه‌ای طراحی کنید که امکان جعل کردن آن به‌راحتی امکان پذیر نباشد می‌توانید نکات زیر را رعایت کنید:

در امضا کردن سرعت داشته باشید

سعی کنید امضای خود را با بیشترین سرعت انجام دهید. زمانی‌که شما می‌خواهید امضا کنید و با کم‌ترین سرعت ممکن و به‌صورت آرام این کار را انجام می‌دهید در حقیقت دارید زمینه را فراهم می‌کنید تا افراد سوء استفاده‌گر به‌راحتی بتوانند امضای شما را یاد بگیرند. امضای خود را باید آن چنان روان و با سرعت انجام دهید که آن را غیر قابل جعل و کپی برداری کنید.

اندازه امضا خود را مشخص کنید

معمولا برای ما پیش آمده است که در اسناد مختلف امضا‌های ما دارای سایزهای مختلف بوده باشد و برخی از آن‌ها کوچک و برخی از آن‌ها بزرگ‌تر کشیده شده باشند. برای اینکه امکان جعل امضای خود را برای دیگران فراهم نکنید می‌توانید یک طول و عرض مشخص و یک محدوده معین برای امضای خود در نظر بگیرید و سعی کنید در اسناد مختلف با همان اندازه و نسبت امضای خود را بکشید.

استفاده از خطوط پیچیده و روی هم

همان‌طور که اشاره کردیم رعایت کردن اصل سادگی در طراحی امضا اهمیت دارد اما نباید امضای شما به اندازه‌ای آسان و راحت باشد که به‌راحتی قابل جعل کردن باشد. بعضی افراد معتقد هستند که امضاهایی که هیچ کدام از خطوط آن روی یکدیگر نیستند بیشتر در معرض جعل قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال شما می‌توانید در طراحی امضای خود از خطوط مورب و روی هم استفاده کنید که علاوه بر زیبایی امضای خود را تا حدی پیچیده‌تر کنید.

طراحی امضا

شخصیت شناسی افراد از روی امضا

تا این قسمت از مقاله اشاره کردیم که بر‌اساس امضای هر فرد می‌توان به برخی از خصوصیت‌های شخصیتی آن‌ها پی برد. به‌عنوان مثال:

 • افرادی که به سمت عقربه‌های ساعت امضا می‌کنند اغلب افراد منطقی هستند و افرادی که بر خلاف عقربه‌های ساعت امضا می‌کنند اغلب افرادی هستند که شاید به‌راحتی شما نتوانید آن‌ها را قانع کنید و این گاهی نشان از غیرمنطقی بودن این افراد است.
 • بعضی‌ها معتقد هستند افرادی که به‌راحتی با خطوط درهم و برهم، بدون درنگ و با عجله امضا می‌کنند افرادی هستند که اغلب با مسائلی که در سر راه زندگی آن‌ها وجود دارد آسان برخورد کرده و مشکلات را بیش از اندازه بزرگ نمی‌کنند.
 • افرادی که در هنگام امضا خودکار را روی کاغذ زیاد فشار می‌دهند افرادی هستند که اغلب جدی، محکم و مستبد بوده و شما می‌توانید در به انجام درست کاری که به آن‌ها سپرده‌اید اطمینان داشته باشید که آن‌ها به‌درستی آن کار را انجام خواهند داد.


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقاله
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
 • فالوور ایرانی ارزان
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
 • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
 • افزایش اینگیجمنت
 • افزایش اعتبار پیج
 • خرید لایک بدون پسورد
 • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
 • بازدید واقعی
 • ربات مای سین تلگرام
 • بدون نیاز به پسورد
 • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
 • فالوور واقعی و هدفمند
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
 • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد