توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

نکاتی برای طراحی استوری اینستاگرام که شما را به یک طراح حرفه‌ ای تبدیل می‌کند!

نکات طراحی استووری اینستاگرام

طراحی استوری اینستاگرام چگونه می‌تواند به کسب و کار شما در اینستاگرام کمک کند؟ در حقیقت از زمانی که ویژگی استوری اینستاگرام در آگوست ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد، به سرعت به بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال روزانه این شبکه اجتماعی اضافه کرد. این بدین معنی است که حداقل نیمی از کاربران اصلی اینستاگرام هر روز استوری‌هایی را ایجاد یا مشاهده می‌کنند. در اینستاگرام در دو حالت مختلف می‌توانید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید؛ پست و استوری. می‌توانید با طراحی استوری اینستاگرام به طور مطلوبی این فرصت را غنیمت شمرده و شانس دیده شدن و جذب مخاطبان را از دست ندهید. تا انتهای این مطلب از سایت مرجع تبلیغات تلگرام و اینستاگرام سلام ادز با ما همراه باشید.

چگونه طراحی استوری اینستاگرام مخاطبان را افزایش می‌دهد؟

استوری در اینستاگرام

با توجه به محبوبیت اینستاگرام در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی، اگر تاکنون برای ایجاد استوری اینستاگرام خود اقدامی نکرده‌اید زمان آن رسیده که دست به کار شوید و از این ویژگی محبوب و کاربردی اینستاگرام، برای برندینگ، تبلیغ کسب‌وکار و در ادامه افزایش فالوور خود بهترین استفاده را داشته باشید. با ایجاد استوری ارتباط شما با مخاطب بیشتر و صمیمی‌تر خواهد شد؛ البته اگر این استوری‌ها هدفمند و استراتژیک طراحی و به اشتراک گذاشته شوند. برای کمک به جذب مخاطبان در استوری‌های اینستاگرام باید سعی کنید تصاویری با کیفیت بالا بسازید که طرفداران شما برای مشاهده آن‌ها بارها و بارها به پیج شما مراجعه کنند و آن را به اشتراک بگذارند. در ادامه نکاتی را شرح می‌دهیم که در طراحی استوری اینستاگرام باید به آن‌ها دقت داشته باشید.

با یک استوری شروع کنید

به طور کلی برای نمایش مشخصات عمومی هر چیز، از ارتقا پست‌های جدید وبلاگ گرفته تا به اشتراک گذاری ویژگی های جدید آن‌ها، قصه‌گویی بهترین و ساده‌ترین روش است. در واقع داستان‌ها راهی بسیار عالی برای تعامل با مخاطبان هستند بدون اینکه مانند طراحی یک پست خود را به زحمت زیاد بیندازید. این بدان معناست که شما می توانید ویدیوی زنده، فیلم‌ها و عکس‌های پشت صحنه را در قالب استوری به اشتراک بگذارید بدون نگرانی از اینکه آیا با سایر مطالب شما مطابقت دارد یا خیر.

 استوری اینستاگرام به مدت ۲۴ ساعت به نمایش درمی‌آید و شما می‌توانید از این طریق تعامل مثبتی با مخاطبان خود برقرار کنید. اگر می‌خواهید پست وبلاگ اخیر را تبلیغ کنید، یک استوری بورد ایجاد کرده و تمام کلمات کلیدی مورد نظر که بتوانند مخاطب را متقاعد یا بهتر بگویم وسوسه به اقدام به عمل کنند را در اطراف آن قرار دهید. یا ممکن است شما یک استوری قرار دهید که نحوه استفاده از محصول یا خدمات خود را نشان می دهد.

در طراحی استوری اینستاگرام دقت کنید تصویر طراحی شده داخل کادر باشد

روزهای اول مدرسه را به خاطر دارید؟ معلم مدام سعی می‌کرد به ما گوشزد کند بزرگتر و خارج از خط چیزی ننویسیم. در استوری نیز دقیقا همین است فقط با این تفاوت که اکنون پای یک تصویر و متن در میان است. استوری های اینستاگرام شما دارای چندین خط و پارامتر بسیار مهم است که باید به آن‌ها توجه کرد. قسمت‌های بالا و پایین تصویر استوری شما به ترتیب با نام کاربری و نوار کامنت پوشانده شده است. نباید اطلاعات و عناصر مهم طراحی را در این نواحی درج کنید. خوشبختانه اینستاگرام در صورت بروز این چنین مواردی به شما هشدار خواهد داد. بنابراین در حالی که ابعاد اینستاگرام Instagram 1080 x 1920 پیکسل است، اینستاگرام توصیه می‌کند تمام عناصر طراحی اصلی را بین مرکز ۱۰۸۰ ۱۴۲۰ x پیکسل و ۲۵۰ پیکسل به سمت بالا و پایین قرار دهید.

یک سبک خاص را دنبال کنید تا با سبک خود قابل شناسایی باشید

طراحی استوری اینستاگرام استوری اینستاگرام در دست فردی روی موبایل

در حالی که می توانید از تصاویر آماده و کلیپ‌های ویدئویی کوتاه برای طراحی استوری اینستاگرام خود استفاده کنید، خود اینستاگرام نیز هزاران ویژگی و طراحی‌های جذاب را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای زیباسازی مطالب خود استفاده کنید. اما با این حال یک سبک خاص برای فونت ها، فیلترها، انواع GIF و موارد دیگر در نظر بگیرید که برندینگ و شناخت شرکت شما به گونه ای متمایز صورت بگیرد. می‌توانید این سبک را در قالب‌های مختلفی ایجاد کنید تا در صورت نیاز در دسترس باشند. داشتن یک سبک شخصی می‌تواند پیج شما را به عنوان یک پیج محبوب همیشه در حافظه مخاطبانتان تازه نگه دارد.

از قلم‌ها و رنگ‌های برند خود استفاده کنید

هر آنچه را که ایجاد می‌کنید با برند خود هماهنگ کنید حتی استوری‌های اینستاگرام خود را با کدهای رنگ مشابه، فونت‌های مورد استفاده در لوگو و نکاتی از این دست آماده کنید. درج فونت‌ها و رنگ‌های برند شما هنگامی که فالوورها به سادگی در حال بازدید در استوری‌های پیج خود هستند، به شناخت برند کمک می‌کند. آن‌ها یکی از طراحی گرافیک‌های شما را می‌بینند و به طور خودکار و یا حتی بدون نیاز به دیدن نام کاربری شما می‌دانند که متعلق به شرکت شماست.

استفاده از عکس را در طراحی استوری اینستاگرام فراموش نکنید

استوری اینستاگرام شما لازم نیست از طرح‌های کاملا گرافیکی تشکیل شود. این ایده بسیار خوبی است که هر از چندگاهی آن‌ را تغییر دهید و عکس استفاده کنید. زیبایی استوری‌های اینستاگرام این است که همه آنچه منتشر می‌کنید نباید باکیفیت و حرفه‌ای ایجاد شده باشد؛ بلکه تنها کافی است از دوربین یک تلفن هوشمند استفاده کرده و پشت زمینه مناسب را انتخاب کنید و عکس شما پس از یک ادیت جزئی آماده انتشار است. از نمونه‌های آماده عکس‌ها غافل نشوید. فقط از هماهنگی آن‌ها با لوگو و برند و طراحی اوراق اداری برای سازمان خود مطمئن شوید.

در طراحی استوری اینستاگرام از بومرنگ‌ها استفاده کنید

 Boomerang یک برنامه متعلق به اینستاگرام است که مستقیما در Stories گنجانده شده است. کاربران می‌توانند با باز کردن دوربین Stories و پیمایش به گزینه مستقیم در سمت راست، به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. بومرنگ یک کلیپ سریع ۱-۲ ثانیه‌ای است که تکرار می‌شود و می‌تواند یک راه جالب برای ایجاد محتوا باشد. به جای اینکه تنها از عکس برای استوری استفاده کنید، می‌توانید با بومرنگ‌ها استوری‌های جذاب‌تری بسازید.

این امکان را دارید که از رنگ‌های بیشتری استفاده کنید

رنگها در طراحی استوری اینستاگرام

همان‌طور که می‌دانید با باز کردن متن یا ویژگی‌های ترسیم در استوری به طور خودکار به سه صفحه گزینه‌های رنگ دسترسی خواهید یافت. اما برای طراحی استوری اینستاگرام فقط به آن ۲۷ رنگ موجود در نوار ابزار قسمت پایینی استوری محدود نمی‌شوید. با نگه داشتن به روی یکی از رنگ‌های موجود در طیف رنگی استوری، رنگ‌های بیشتر را برای شما انتخاب می‌کند. همچنین می توانید از انتخاب رنگ برای گرفتن سایه درست از گرافیک یا عکس خود استفاده کنید. لوگوی کسب و کارتان را که در استوری بارگذاری می‌کنید بهتر است به گونه‌ای باشد که به شما این امکان را بدهد تا عناصر اضافی را در رنگ برند خود اضافه کنید یا به سادگی آن‌ها را با رنگ‌های موجود در عکس خود مطابقت دهید.

متن خود را رنگین کمانی کنید یا افکت ombré بدهید

بگذارید شما را با افکتی آشنا کنیم که ممکن است کمی دشوار باشد اما نتیجه نهایی بسیار جالبی برای طراحی استوری اینستاگرام خواهد داشت. برای رسیدن به این تأثیر، باید محتوای خود را قبل از انتخاب یا کلمه‌های مورد نظر خود را تایپ کنید. سپس قبل از نگه داشتن صفحه در بالای رنگی که می‌خواهید با آن شروع کنید، ابتدا باید نشانگر را در بالای حرف اول نگه دارید. برای ایجاد یک اثر رنگین کمان، در هر طیف به طور هم زمان می‌توانید نشانگر را روی طیف رنگی بکشید. برای ایجاد یک اثر ombré ، از بالا به پایین یا پایین به بالا خواهید رفت. اگر هر یک از موارد نشان شده چه طیف و یا حروف از زیر دستتان خارج شود می‌تواند کل کار را به هم بریزد. بنابراین قطعا لازم است این کار را چند بار تمرین کنید.

در طراحی استوری اینستاگرام از ابزار نقاشی استفاده کنید

ابزار نقاشی می‌تواند کاری بیشتر از رنگ آمیزی یا برجسته کردن اطلاعات در داستان شما انجام دهد. همچنین می‌تواند به شما در ایجاد بک گراند و یا کاورهای رنگی کمک کند. اگر می‌خواهید بدون نیاز به یافتن یک عکس اطلاعیه‌ای را در مورد خود به اشتراک بگذارید، کافی است ابزار قلم را باز کنید و رنگ پس زمینه خود را پیدا کنید. آن را انتخاب کنید و نگه دارید تا تمام صفحه به آن رنگ تغییر یابد. همچنین می توانید با استفاده از ابزار هایلایت برای انجام همان فرآیند، یک پوشش رنگ شفاف ایجاد کنید.

از استیکرها و GIF ها استفاده کنید

Instagram Stories خود به تنهایی گزینه‌های مختلف برچسب و GIF را برای افزایش فان و جذابیت برای طراحی‌های شما ارائه می‌دهد. نمادهای مختلفی وجود دارد و حتی می‌توانید نظرسنجی‌ها، آزمون‌ها، پرسش و پاسخ یا برچسب‌های هشتگ را اضافه کنید تا مخاطبان خود را بیشتر جذب کنید. کاربران حتی می‌توانند برچسب‌ها و GIF های مخصوص خود را ایجاد کنند و ارسال کنند تا کاربران بتوانند به استوری خود بیفزایند و به برند دیگران به راحتی دسترسی داشته باشند.

در طراحی استوری اینستاگرام نحوه دسترسی به مطالب بیشتر را به کاربران نشان دهید

کاربرانی که بیش از ۱۰kدنبال کننده دارند از امکان استفاده از ویژگی “Swipe Up” در داستان‌های خود برخوردار هستند. اگر در پیج خود به این مرحله رسیده‌اید و لینکی به یکی از داستان‌های خود اضافه کرده اید، از طرح داستان خود برای نمایش / گفتن به کاربران برای نشان دادن سریع استفاده کنید. اگر هنوز این ویژگی را ندارید و کاربران مجبورند روی پیوندی در نمایه خود کلیک کنند، از پیکان یا نوع دیگری از عناصر طراحی استفاده کنید که توجه آن‌ها به جایی که باید کلیک کنند جلب شود. این کار منجر به اقدام به عمل می‌شود که به بینندگان Story شما این اجازه را می‌دهد تا دقیقا بدانند که در آینده چه کاری باید انجام دهند. بعلاوه تعدادی برچسب فلش برای انتخاب وجود دارد که می تواند طراحی استوری اینستاگرام شما را زیباتر کند.

اهمیت طراحی کاور هایلایت‌ در طراحی استوری اینستاگرام

اگر می خواهید بیش از ۲۴ ساعت داستان خود را ذخیره کنید می‌توانید آن‌ها را در کاور هایلایت در بالای نمایه خود اضافه کنید. هیچ محدودیتی در تعداد استوری‌های هایلایت‌ شده وجود ندارد اما فقط پنج مورد اخیرا به روز شده در نمایه شما ظاهر می‌شود. می‌توانید برای هر یک از این هایلایت‌ها کاورهای سفارشی ایجاد کنید و ما اکیدا توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که این کاورها همچنین شامل برند و لوگوی شماست و با آن مطابقت دارند؛ زیرا در بالای نمایه شما قابل مشاهده خواهند بود.

از امروز شروع به طراحی کنید!

اگر به دنبال راهی برای تبلیغات کسب و کار خود در این شبکه اجتماعی پرقدرت هستید، محبوبیت استوری‌ها و طراحی استوری اینستاگرام را دست کم نگیرید و از همین امروز شروع به ایجاد استوری‌های خیره‌کننده کنید و مخاطبان خود را متعجب کنید. از Stories خود برای ایجاد اقدام به عمل و بازدید از وب سایت خود استفاده کنید. سعی کنید مخاطبان خود را با نظرسنجی‌ها و آزمون‌ها درگیر کنید و آنچه را که در پشت صحنه اتفاق می‌افتد و سایر موارد را به آن‌ها نشان دهید. برای اینکه به صورت سازمان یافته به کار خود ادامه دهید، می‌توانید استوری‌های خود را به راحتی برنامه ریزی کرده و در زمان برنامه‌ریزی شده انتشار به سادگی اعلانی دریافت کنید!

نتیجه گیری

طراحی استوری‌های اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا برای جذب مخاطبان خود تصاویری باکیفیت بسازید. با داشتن استوری‌های جذاب طرفداران شما برای مشاهده دوباره و دوباره به پیج شما بازخواهند گشت. فراموش نکنید که پست‌گذاری را با یک استوری شروع کنید. مواردی که در طراحی استوری اینستاگرام باید رعایت کنید به صورت خلاصه عبارتنداز:

  • به متن‌ها سایه اضافه کنید.
  • محدوده قابل دید را رعایت کنید و دقت کنید تصاویر به طور کامل قابل رؤیت باشند.
  • فونت‌های استوری اینستاگرام ۵ نوع متفاوت هستندClassic, Modern, Neon, Typewriter, and Strong. که هر کدام به نوعی باعث جلوه بیشتر استوری شما خواهند شد. با استفاده از این فونت‌ها علاوه بر افکت‌های نوشتاری، برای ایجاد طرح‌های مختلفی مانند ستاره، دایره، نقطه چین و یا خطوط ممتد رنگی برای حاشیه عکس‌ها استفاده کنید و طراحی استوری اینستاگرام خود را جذاب‌تر کنید.
  • برای نمایش دائمی استوری‌های خود می‌توانید از هایلات استوری استفاده کنید که به تازگی به قابلیت‌های اینستاگرام افزوده شده است.
  • استفاده مناسب از گیف‌ها و استیکرها را برای طراحی استوری اینستاگرام فراموش نکنید.
  • اگر پیجی با ۱۰k فالوور به بالا دارید می‌توانید لینک وب سایت و یا دیگر شبکه‌های اجتماعی خود را در استوری قرار دهید.


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقاله
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
  • فالوور ایرانی ارزان
  • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
  • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
  • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
  • افزایش اینگیجمنت
  • افزایش اعتبار پیج
  • خرید لایک بدون پسورد
  • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
  • بازدید واقعی
  • ربات مای سین تلگرام
  • بدون نیاز به پسورد
  • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
  • فالوور واقعی و هدفمند
  • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
  • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
  • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد
همین حالا
بگیر!!!
فالوور واقعی