توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام چیست؟

تفاوت Reach و Impression اینستاگرام برند
آنچه در این مقاله از سلام ادز می خوانید...

در این مقاله می خواهیم در مورد تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام صحبت کنیم.
Reach در اینستا به معنای این است که چه تعداد از افراد از پست به اشتراک گذاشته شما بازدید کرده اند. تعداد دفعات آن مشاهده نمی شود بلکه فقط بازدید آنها از پست شما ارائه می گردد. یا به عبارت دیگر هر کاربر تازه و یا تکی که وارد اینستا میشود به تعداد کلی بازدید کنندگان شما یک عدد اضافه می گردد. به طور مثال اگر شما در شبکه اجتماعی اینستا پستی را به اشتراک گذاشته اید و عددی که در زیر این پست نمایش داده شده دویست باشد این عدد حاکی بر این است که دویست اکانت پست اشتراک گذاری شما را در این شبکه مشاهده کرده اند.

شایان ذکر است که تعداد دفعات مشاهده کاربران اثری بر روی مقدار این شمارش ندارد. به این معناست که اگر کاربر پست اشتراک گذاری شما را سه بار مشاهده کرده باشد فقط یک عدد به شمارش Reach اضافه می گردد. کاربران بازدیدکننده می توانند از شیوه های متعددی نظیر لوکیشن، هشتگ، استوری کردن، اکسپلورر و سایر روشهای دیگر به پست اشتراک گذاشته شده ی شما در این شبکه اجتماعی دست پیدا کنند. ما در سلام ادز می‌خواهیم شما را با دو اصطلاح رایج در اینستاگرام آشنا کنیم که اهمیت زیادی دارد.

تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام برند

Impression اینستاگرام چیست؟

Impression راجع به دفعاتی است که پست به اشتراک گذاشته شده ی شما در اینستاگرام بازدید شده است. تولید محتوای اینستاگرام تاثیر به سزایی در افزایش آمار ایمپرشن شما دارد. به طور مثال دو نفر از دوستان صمیمی شما از پستی که در پیج خود به اشتراک گذاشته اید بین دو الی چهار با بازدید کرده اند، که جمع دیدن آنها روی هم شش بار می شود. به این ترتیب آمار «impressions» پست به اشتراک گذاشته شده شما در اینستا به دست می آید.

باید متذکر شد که هر دو اصطلاح اینستاگرام در خصوص پیج های تجاری است که به منظور تجزیه داده های آماری در اینستا مورد استفاده قرار می گیرد. شما با مفهوم هر یک از این اصطلاحات می توانید تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام را به آسانی درک نماید.
با توجه به موارد زیر در خصوص هر یک از این اصطلاحات تجاری می توانید به راحتی تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام را بشناسید. اغلب کسب و کارها در تبلغات گسترده اینستاگرام خود از آمار ریچ و ایمپرشن را مدنظر قرار می دهند و بعد از اتمام کمپین اینفلوئنسرها از صفحه ریچ و ایمپرشن خود اسکرین شات ارسال می کنند. به همین علت است که متخصصین این امر توصیه می کنند که آنالیز و شناخت دقیق Impression و همچنین Reach را در اختیار شرکت های تخصصی قرار دهند.

تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام

همانطور که در مطالب بالا توضیح دادیم Impression نشان دهنده ی تعداد تبلیغ شما برای -کاربران است و Reach بیانگر بازدید تعداد کاربران یونیک از پست به اشتراک گذاشته شده در اینستا است. به منظور تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام هر کاربری که در این شبکه اجتماعی اقدام به تبلیغات تجاری می نماید باید به طور کامل بر آن واقف باشد تا بتواند بهترین بهره وری را از آنها داشته باشد. حالا به تفاوت بین این دو اصطلاح تجاری در اینستا می پردازیم که عبارتند از:

*    همانطور که بیان کردیم از reach به جهت تعداد افرادی که از محتوای به اشتراک گذاشته شده بازدید کرده اند یا همان نرخ مشاهده استفاده می نمایند. شما با ریچ میتواند تعداد کاربرانی که استوری شما را در اینستا مشاهده کرده اند را نیز بدست آورید.

*    اگر تبلیغ تجاری شما پانصد بار در صفحات اینستاگرامی نمایش داده شود، در صورتی که تنها سیصد نفر کاربر بر روی تبلیغ تجاری شما کلیک کرده باشند، نرخ مشاهده reach شما، سیصد بار خواهد بود.

*    همانطور که توضیح دادیم Impression مجموع دفعاتی است که مرورگرهای شبکه های اجتماعی اینستا محتوای تبلیغ تجاری شما را به نمایش قرار می دهند که تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام در همین موارد است.

*    شایان ذکر است که در Impression تعداد کاربران کلیک کرده روی تبلیغ شما محسوب نمی شوند، بلکه تنها افرادی که در آن جایگاه هستند قابل مشاهده است.

*    در مواردی که تبلیغ تجاری شما بالغ بر پانصد بار در اینستا نمایش داده شده است باید گفت که Impression شما نیز پانصد بار مورد بازدید قرار گرفته است.

همچنین Reach و  Impression در شبکه اجتماعی اینستا دارای هویت های جداگانه ی هستند. باید گفت که Impressions ها در اینستا از شمارش دفعاتی که کاربران ویدئو IGTV و یا یک استوری را بازدید کرده اند بدست می آید.

*    درصورتیکه پست های اشتراک گذاشته در اینستا مربوط به بانوان را فالو و یا اینکه لایک نماید، زمان لاین بازدید شما پر از پیشنهادات مخصوص کسب و کارهای مرتبط به بانوان می شود. یا به عبارتی شما یک کاربر یونیک (منحصر به فرد) در آن رده بندی هستید.

تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام برند

نکته در خصوص تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام

در مواردی که Impression از Reach بیشتر باشد، احتمال این است که مخاطبین و همچنین فالوورهای شما پست به اشتراک گذاشته را چندین بار بازدید کرده اند. به طور مثال هر چند بار که اقدام به باز کردن اینستاگرام می نمایند. زمانی که شما با خرید فالوور ایرانی اینستاگرام فالوورهای خود را افزایش می دهید ریچ و ایمپرشن شما افزایش پیدا می کند.

Reach در برابر Impression اینستاگرام

مجموع تعداد کاربران پست به اشتراک گذاشته شما در اینستا با Impression تعریف میگردد. و در مقابل این واژه تجاری شبکه اجتماعی Reach قرار دارد که بیانگر تعداد کاربرانی است که با اجازه خود پست شما را بازدید می نمایند و با لایک کردن آن نسبت به اشتراک گذاری تعامل برقرار می نمایند. باید بیان کرد که هر دو مقیاس کمابیش مشابه هم هستند اما باید به منظور تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام به چند نکته کلیدی و اساسی توجه نمایم. در برخی از موارد Impression نسبت به Reach به مراتب بیشتر خواهد بود.

این امر به علت این است که Impression اندازه رویارویی با محتوای تبلیغ تجاری است و Reach شمارش اندازه تعاملات را مورد ارزیابی قرار می دهد. در نتیجه در اغلب موارد Impressions احتمال دارد که به میزان فالوئرهای حساب شما نیز نزدیک تر باشد. درک این مطلب برای مخاطبین زیاد مشکل نیست زیرا impression مجموع نمایش را برمی شمارد و همچنین Reach تعداد کلیک های پست اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام. شایان ذکر است که شبکه های اجتماعی متعدد ضوابط و قوانین ویژه ی را به منظور برآورد Impression و Reach لحاظ می نمایند و اگر مایلید که یکی از این اصطلاحات را نسبت به دیگری برآورد نماید باید بدانید که در پی چه تبلیغ تجاری در اینستا هستید که این امر سبب میشود شما در خصوص تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام از آگاهی لازم برخوردار باشید.

بهترین شیوه شناخت تفاوت Reach و Impression در اینستاگرام

برآورد و تخمین این دو اصطلاح تجاری در اینستا کاری سخت و پیچیده ای است که کاربران بسیاری قادر نیستند به تنهایی اقدام به آنالیز آنها نمایند که این امر می طلبد شما از شرکت های تخصصی که ارائه کننده خدمات « دیجیتال مارکتینگ» هستند مراجعه نماید. در ادامه مطلب تفاوت این دو اصطلاح تجاری در شبکه ی اجتماعی اینستا باید به این نکته توجه داشته باشیم که کدام یک مهم تر است؟

بهتر است در شروع اینستاگرام مارکتینگ اهداف تجاری خود را دنبال کنیم، هرچند که این دو سنجش آمار ارزشمندی به حساب می آیند. اگر مایلید که برروی تبلیغات تجاری خود بیشتر مانور دهید باید بر روی Impression نیز تمرکز نماید. به علت اینکه کلیه محتوای تبلیغی و همچنین پشتیبانی شده شما از روی آماری است که کاربران تبلیغ تجاری شما را در این شبکه بازدید کرده اند، سنجش و اندازه گیری می گردد. باید متذکر شد که اگر مشهور شدن برند و یا اینکه تعامل با آن تقدم اصلی و مهم شماست، احتمالاً Reach معیاری است که میتوانید بیشترین مرکزیت را بر روی آن نیز داشته باشید. این شمارش با عرضه جزئیات از روی تعداد کاربرانی که با برند تبلیغاتی شما تعامل دارند ارائه می گردد. به این ترتیب شبکه اجتماعی اینستا جایگاه اصلی و مهم به منظور انجام این امر است.

اطلاعات مفید بر مبنای Reach و Impression

در مواردی که شمارش Impression را بر عدد Reach تقسیم نمایم، متوسط تعداد بازدید هر مخاطب را بدست می آوریم. با کمک این فرمول به صورت متوسط متوجه می شویم که هر مخاطب چندین بار از پست به اشتراک گذاشته شده شما در اینستا بازدید کرده است. باید متذکر شد که نتیجه این آمار نسبی بوده است و اطلاعات کاملاً واضح و دقیقی را در اختیار ما قرار نمی دهد. به دلیل اینکه ممکن است که بسیاری از مخاطبین پست اشتراک گذاری شده را بازدید کرده باشند اما بر روی آن کلیک نکرده و همچنین به صفحه اصلی پست مراجعه نکرده باشند. بنابراین با محاسبه این عدد می توانیم به این نتیجه دست یابیم که محتوای تولید شده و همچنین پست ما در چه وضعیتی قرار دارد.

نکته مهمی که در مورد آمار دقیق ریچ و ایمپرشن وجود دارد این است که کاربران اینستا نمی توانند به راحتی این آمار دقیق را برآورد نمایند و بهتر است برای بدست آوردن اطلاعات کافی از افراد خبره استفاده نمایند.

نتیجه گیری

Reach در اینستا به معنای تعداد بازدید کنندگان و Impression نیز بیانگر تعداد دفعاتی است که کاربران از استوری و یا پست اشتراک گذاری شده شما در این شبکه اجتماعی بازدید کرده اند. باید گفت که این دو اصطلاح بیشتر در حیطه تبلیغات تجاری در اینستا مورد استفاده قرار می گیرد. اینستاگرام فضای گسترده ای است که می توانید در آن رشد زیادی داشته باشید. ویدئو آموزشی اینستاگرام را ببینید و با راه های دیگری برای رشد پیج خود آشنا شوید.

 


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دسته بندی مقاله
از کسب درآمد در پیج اینستاگرامت نا امید شدی؟ راه حل اینجاست
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
 • فالوور ایرانی ارزان
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
 • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
 • افزایش اینگیجمنت
 • افزایش اعتبار پیج
 • خرید لایک بدون پسورد
 • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
 • بازدید واقعی
 • ربات مای سین تلگرام
 • بدون نیاز به پسورد
 • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
 • فالوور واقعی و هدفمند
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
 • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد
همین حالا
بگیر!!!
فالوور واقعی