توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

آنالیز استوری اینستاگرام چه کمکی به مشهور شدن پیج شما میکند؟!

بهترین ابزارهای آنالیز استوری اینستاگرام

در این مقاله می خواهیم به آموزش آنالیز استوری اینستاگرام بپردازیم. اینستاگرام از سالیان گذشته که پا به دنیای شبکه های مجازی گذاشت، تا به الان شاهد تحولات بسیار زیادی بوده است. همین تحولات و بروزرسانی های جذاب اینستاگرام، باعث شد تا کاربران زیادی به سمت این شبکه اجتماعی بیایند. امروزه کاربران زیادی با اهداف مختلفی در اینستاگرام فعالیت دارند.

به طور کلی هر هدفی که در اینستاگرام داشته باشید، در راستای فعالیتتان مجبور به استفاده از بعضی ابزار ها می شوید. یکی از آن ابزار ها و قابلیت های مهم اینستاگرام، استوری می باشد. مهم نیست که در اینستاگرام دارای یک کسب و کار هستید یا یک پیج شخصی؛ در هر صورت استفاده از قابلیت استوری روزی به کارتان خواهد آمد.

بسیاری از کسب و کار ها در روز، محصولات جدید و قدیمی خود را در قالب استوری معرفی می کنند و یا از طریق راه هایی همچون خرید فالوور ایرانی اینستاگرام سعی در گسترش پیج خود دارند. حتی بسیاری از مخاطبان کسب و کار ها، اقدام به خرید محصولات آن ها می کنند. از سوی دیگر کاربران زیادی در اینستاگرام هستند که در طول روز، نوع سبک زندگی خود را در قالب استوری ها به نمایش می گذارند. قابلیت استوری سکوی پیشرفت بسیار مناسبی در اینستاگرام می باشد. بسیار مهم است که برای استفاده بهینه از این قابلیت، آنالیز استوری اینستاگرام را یاد داشته باشید. در ادامه جهت فراگیری این موضوع همراه با سایت خرید فالوور اینستاگرام سلام ادز باشید.

استوری اینستاگرام چیست؟ بهترین روش های آنالیز استوری اینستاگرام چیست؟

بهتر است قبل از آنالیز استوری های اینستاگرام، مقداری به بررسی و چیستی این قابلیت بپردازیم. به طور کلی می توان گفت قابلیت استوری در اینستاگرام، موفق ترین و بزرگترین بروزرسانی این شبکه اجتماعی بود. شاید جالب باشد بدانید که به دلیل پیاده سازی قابلیت استوری در اینستاگرام، کاربران زیادی به سمت فعالیت در این برنامه آمدند.

اینستاگرام در حال حاضر به طور ماهیانه دارای ۵۰۰ میلیون کاربر فعال می باشد که طبق تحقیقات انجام شده، تقریبا ۱۰۰ میلیون کاربر در ماه از استوری های اینستاگرام استفاده می کنند. بسیاری از قابلیت های اینستاگرام، ابتدا در شبکه اجتماعی دیگری به نام اسنپ چت ایجاد شدند؛ مانند افکت ها. این موضوع در رابطه با استوری های اینستاگرام هم صدق می کند.

در پست های اینستاگرام، شما می توانید تصاویر و ویدیو هایی را منتشر کنید. در قابلیت استوری هم دقیقا همان طور می توانید محتوا به اشتراک بگذارید. محتوایی نظیر تصاویر، ویدیو و حتی متن و موسیقی. منتهی یک محدودیتی در قابلیت استوری وجود دارد. در استوری های اینستاگرام محتوای به اشتراک گذاشته شده، فقط ۲۴ ساعت عمر می کنند. پس از گذشت یک روز کامل، محتوایی که در استوری های خود به اشتراک گذاشته اید به طور خودکار حذف می شوند.

آنالیز استوری اینستاگرام و استفاده از قابلیت های استوری، کمک بسیار بزرگی را به کسب و کار ها کرد. همچنین بسیاری از صاحبان وب سایت های مختلف با استفاده از قابلیت استوری، توانستند ترافیک سایت خود را افزایش دهند. تجزیه و تحلیل استوری های اینستاگرام به کاربران کمک می کند که به بهترین شکل ممکن، از این قابلیت استفاده کنند. در ادامه این مقاله به طور کامل به آموزش تجزیه و تحلیل استوری های اینستاگرام و مزایای آن می پردازیم.

آنالیز استوری اینستاگرام با استفاده از چه ابزاری امکان پذیر می باشد؟

به طور کلی در اوایلی که قابلیت استوری به اینستاگرام اضافه شد، هیچ ابزاری برای آنالیز و تجزیه و تحلیل آن ها وجود نداشت. اما رفته رفته قابلیتی به اینستاگرام اضافه شد که فعالیت در آن را بسیار حرفه ای تر امکان پذیر شد. اسم این قابلیت و ابزار، Insights نام دارد. با استفاده از ابزار Insights می‌شود به آنالیز استوری اینستاگرام پرداخت.

همچنین با استفاده از قابلیت Insights می‌شود به آنالیز پست‌ها و صدها ویژگی دیگر در اینستاگرام پرداخت. ابزار Insights چندین آرگومان را برای تجزیه تحلیل استوری را در دسترس کاربران قرار داده است. به طور کلی اکثریت ابزارهای اینستاگرام به طور پیش فرض برای کاربران در دسترس قرار دارند. اما قابلیت Insights این گونه نیست.

استفاده از ابزار Insights و آنالیز استوری اینستاگرام اصولی را در بر دارد. پیج هر کاربری در اینستاگرام فقط می‌تواند در دو حالت عمومی و خصوصی فعالیت داشته باشد. اولین شرطی که باید در پیج شما برای دسترسی به قابلیت Insights رعایت شده باشد، عمومی (Public) بودن آن است. برای قرار دادن پیج اینستاگرام خود بر روی حالت  Publicمراحل زیر را دنبال کنید.

 • در مرحله اول به پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 • سپس بر روی گزینه منو کلیک کنید.
 • در مرحله بعد منویی برای شما باز خواهد شد که دارای گزینه هایی می باشد. بر روی گزینه تنظیمات کلیک کنید.
 • در بخش بعدی به صفحه جدیدی هدایت می‌شوید. در این بخش از بین گزینه‌های موجود بر روی گزینه Privacy کلیک کنید.
 • در این مرحله بر روی گزینه Account Privacy کلیک کنید.
 • در مرحله آخر کافی است تیک گزینه Privacy Account را غیرفعال کنید.

تا به این جای کار توانستید دسترسی به پیج خود را عمومی کنید؛ اما این آخر کار نیست و برای دسترسی به قابلیت  Insights  و آنالیز استوری اینستاگرام باید پیج خود را به وضعیت تجاری تبدیل کنید.

آنالیز استوری اینستاگرام حرفه ای
ابزارهای آنالیز استوری اینستاگرام

آموزش آنالیز استوری های اینستاگرام با استفاده از ابزار Insights 

در بخش های قبلی به اهمیت آنالیز استوری های اینستاگرام و همچنین آموزش فعال کردن قابلیت Insights  پرداختیم. اگر موفق به فعال کردن قابلیت Insights شده اید، باید به شما بگوییم که در حال حاضر با دنیایی از اطلاعات از استوری های خود برخوردارید. در اول کار برای آنالیز استوری اینستاگرام کافی است به بخش Insights بروید. برای دسترسی به این بخش مراحل زیر را دنبال کنید.

 • در مرحله اول به پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید.
 • در مرحله بعد بر روی آیکون سه خط که همان منو می باشد کلیک کنید.
 • حال اگر دقت کنید گزینه ای به اسم Insights به گزینه های قبلی اضافه شده است. بر روی گزینه Insights کلیک کنید.
 • سپس به صفحه ای هدایت می شوید. کافی است از بین سربرگ های موجود به سربرگ محتوا (content) مراجعه کنید.
 • برای آنالیز استوری های خود به بخش داستان ها (stories) بروید.
 • استوری مدنظر را به سمت بالا بکشید.
 • سپس بر روی آیکون نمودار کلیک کنید تا با آرگومان های مختلف آنالیز استوری اینستاگرام رو به رو شوید. در این بخش همچنین می توانید با کلیک بر روی آیکون زمان، به استوری های آرشیو شده و قدیمی خود هم دسترسی داشته باشید.

به طور کلی برای تجزیه و تحلیل استوری های اینستاگرام و آنالیز استوری اینستاگرام، شما با سه آرگومان نرخ تعاملات (interactions)، کشف و جستجوی (discovery) و تعیین مسیر کاربران (navigation) رو به رو هستید. در ادامه ما به بررسی این قسمت ها و آرگومان های آن ها می پردازیم.

آرگومان interactions

همان طور که می دانید، استوری های اینستاگرام راهی بسیار عالی برای افزایش نرخ تعامل و برقراری ارتباط علاوه بر خرید لایک ایرانی هستند. در این قسمت می توانید اطلاعاتی را جهت تعاملات دنبال کنندگانتان بواسطه استوری هایی که گذاشته اید مشاهده کنید. در این قسمت شما با گزینه های رو به رو هستید. گزینه هایی نظیر:

Replies: اگر دقت کنید کادری جهت ارسال پیام در پایین استوری های شما قرار دارد. این قسمت نشان می دهد که چند پیام از طریق آن کادر و استوری مدنظر ارسال شده است.

Profile Visits: با استفاده از این قسمت متوجه می شوید، چند بار پروفایلتان از طریق استوری مدنظر دیده شده است.

Sticker taps: این قسمت می تواند نسبتا جالب باشید. در این قسمت متوجه می شوید که چند بار بر روی استیکر های گذاشته شده در استوری فوق کلیک شده است.

به طور کلی بخش interactions از اهمیت زیادی بر خور دار است. زیرا از این بخش می توانید متوجه شوید که بیشتر چه مواردی دنبال کنندگانتان را در استوری ها، به تعامل وا می دارند.

آنالیز استوری اینستاگرام با آرگومان discovery

به طور کلی استوری های ما در بخش های مختلفی، برای کسانی که به صورت مستقیم ما را دنبال نمی کنند هم قابل مشاهده می باشد. بخش discovery برای آنالیز استوری اینستاگرام می تواند بسیار خوب و حائز اهمیت باشد. در این بخش اطلاعاتی از استوری به شما نشان داده می شود. این اطلاعات بر پایه بازدید کسانی که شما را فالو نکرده اند به دست آمده است.

Impressions: این بخش نشان می دهد که چند بار استوری شما توسط کاربران متفرقه دیده شده است.

Follows: این بخش نشان می دهد چه تعداد کاربر پس از بازدید استوری، اقدام به فالو شما کرده اند.

بخش discovery بسیار می تواند بسیار مهم باشد؛ زیرا این قسمت به شما کمک می کند تا محتوایی در استوری خود قرار دهید که کاربران دیگر ترغیب به فالو شما شوند.

آنالیز  استوری instagram با آرگومان navigation

بخش navigation یکی دیگر از مهم ترین قسمت های آنالیز استوری اینستاگرام به حساب می آید. این بخش به شما نشان می دهد که کاربران بعد از بازدید استوری، چه تصمیمی را در ادامه گرفته اند.

Back: از این بخش متوجه می شوید که چند بار به استوری قبلی مراجعه شده است.

Forward: از این بخش متوجه می شوید که چند بار به استوری بعدی مراجعه شده است.

next story: از این بخش متوجه خواهید شد که چند کاربر منصرف از دیدن استوری شما شده اند.

Exit: از این بخش متوجه می شوید که چند کاربر به طور کی از بخش استوری ها خارج شده اند.

سخن آخر آنالیز استوری instagram

 اگر قصد فعالیتی حرفه ای را در اینستاگرام دارید، آنالیز هر قسمتی می تواند به شما کمک کند تا سریع تر وارد اکسپلور اینستاگرام شوید و سریع تر به کسب درآمد از اینستاگرام برسید. در این مقاله به آنالیر استوری اینستاگرام پرداختیم. امیدواریم که بهره کافی را از این مقاله برده باشید.

« همچنین دیدن این ویدیو پیشنهاد میشود: افزایش فالوور اینستاگرام تضمینی و فوری »


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقاله
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
 • فالوور ایرانی ارزان
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
 • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
 • افزایش اینگیجمنت
 • افزایش اعتبار پیج
 • خرید لایک بدون پسورد
 • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
 • بازدید واقعی
 • ربات مای سین تلگرام
 • بدون نیاز به پسورد
 • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
 • فالوور واقعی و هدفمند
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
 • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد
همین حالا
بگیر!!!
فالوور واقعی