توجه!!! برای دریافت تعرفه تبلیغات در پیج های اینستاگرام پیام دهید.

لوگو سلام ادز-خرید فالوور واقعی اینستاگرام

آموزش کامل insight در اینستاگرام و مزایای آن

آموزش کامل insight در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم به آموزش کامل insight در اینستاگرام بپردازیم. از زمانی که بشر وارد عصر دیجیتال شده است، بسیاری از شبکه های اجتماعی پا به زندگی مردم گذاشته اند. شبکه های اجتماعی زیادی نظیر فیسبوک، واتساپ، تلگرام، توییتر و چندین برنامه دیگر. یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین شبکه های اجتماعی، اینستاگرام می باشد و همه در پی افزایش فالوورهای خود از طریق راه های آسانی مانند خرید فالوور ایرانی هستند. در واقع امروزه رقابت در بین شبکه های اجتماعی بسیار زیاد شده است. چیزی که این رقابت را افزایش داده است، امکانات و ابزار های شبکه های اجتماعی می باشد. هر میزان رقابت در بین شبکه های اجتماعی افزایش یابد، فعالیت کاربران آن ها هم حرفه ای تر انجام می شود. امروزه کاربران مختلفی با اهداف گوناگونی در اینستاگرام فعالیت دارند.

از سالیان گذشته تا کنون، در بروزسانی های مختلف ابزار های جدیدی و کاربردی تری به اینستاگرام اضافه شده اند. یکی از آن ها قابلیت insight در اینستاگرام می باشد. در واقع می توان گفت بعد از قابلیت استوری که در سال ۲۰۱۶ به اینستاگرام اضافه شد، قابلیت insight کاربردی ترین قابلیت جدید اینستاگرام می باشد. به نوعی این قابلیت می تواند برای هر کاربری در اینستاگرام کاربردی باشد. در ادامه این مقاله  از سایت خدمات اینستاگرام سلام ادز به آموزش کامل insight در اینستاگرام می پردازیم. همراه ما باشید.

 

آموزش کامل insight در اینستاگرام به صورت حرفه ای

به چه دلیل باید از قابلیت insight استفاده کنیم؟

قبل از این که به آموزش کامل insight در اینستاگرام بپردازیم، اجازه دهید مقداری دلایل استفاده از این ابزار را مورد بررسی قرار دهیم. ابزار insight قابلیتی است برای تجزیه و تحلیل فعالیت های مختلف در اینستاگرام. اما تا به حال به این فکر کرده اید که اصلا چرا باید به آنالیز فعالیت خود در اینستاگرام بپردازید؟ دلایل این کار چه می تواند باشد؟

همه کسب و کار ها در دنیای واقعی، در طی بازه های زمانی مختلف نیاز به آنالیز فعالیت خود دارند. همان طور که می دانید، امروزه کسب و کار های زیادی در اینستاگرام آغاز به فعالیت کرده اند که نیاز به کسب درامد از اینستاگرام دارند. حتی بسیاری از کسب و کار های دنیای واقعی فعالیت خود را در اینستاگرام هم پیاده سازی کرده اند. بسیاری از این کسب و کار ها درآمد خود را در اینستاگرام چند برابر کرده اند و بسیاری دیگر هیچ نتیجه ای نگرفته اند. به نظر شما دلیل این تفاوت چه می تواند باشد؟

قطعا اصلی ترین دلیل خروجی گرفتن و یا نگرفتن یک کسب و کار در اینستاگرام، می تواند آنالیز فعالیت خود باشد. اینستاگرام با فضای گسترده ای که ایجاد کرده است، توانسته فضاهای گسترده ای را برای فعالیت کاربران و کسب و کار های حاضر اینستاگرام که تولید محتوا اینستاگرام حرفه ای دارند ایجاد کند. در مرحله اول هر کسب و کاری مهم است که درست از این امکانات استفاده کند و در مرحله بعدی بسیار مهم است که به آنالیز فعالیت خود بپردازد.

آموزش تولید محتوا حرفه ای را در اینجا ببینید

تا چند سال گذشته اصلا به طور حرفه ای نمی توانستید که اقدام به تجزیه و تحلیل پیج خود کنید. اما بعد از آمدن قابلیت insight، می توانید به راحتی فعالیت خود را در اینستاگرام تجزیه و تحلیل کنید. شما با فراگیری آموزش کامل insight در اینستاگرام می توانید، فعالیتی فوق حرفه ای داشته باشید و به موفقیت برسید.

 

چگونه قابلیت insight را برای خود فعال کنیم؟

در بخش قبلی به دلایل کلی فراگیری آموزش کامل insight در اینستاگرام پرداختیم. متاسفانه قابلیت insight به طور پیش فرض برای کاربران در دسترس نمی باشد. در واقع اینستاگرام شرایطی را برای دسترسی به این قابلیت تعیین کرده است. اینستاگرام با تعیین این شرایط، به نوعی فهمانده است که این قابلیت نسبت به قابلیت های دیگر متمایز می باشد.

اصلا نگران این موضوع نباشید؛ شما با طی کردن چند مرحله ساده می توانید به این قابلیت دسترسی پیدا کنید. ابتدا بررسی کنید و ببینید که اکانت شما بر روی حالت عمومی قرار دارد یا خصوصی. توجه داشته باشید که برای استفاده از قابلیت insight باید اکانت شما بر روی حالت عمومی (Public) قرار داشته باشد. برای قرار دادن اکانت خود در حالت عمومی مراحل زیر را دنبال کنید.

 • در مرحله اول به پروفایل خود در اینستاگرام مراجعه کنید و به به قسمت منو مراجعه کنید.
 • سپس به بخش تنظیمات بروید.
 • در مرحله بعد و از بین گزینه‌های موجود بر روی گزینه Privacy کلیک کنید.
 • تا به این جای کار تقریبا نصف راه را آمده اید. در بین گزینه‌های موجود، گزینه Account Privacy را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید.
 • در مرحله آخر کافی است تیک گزینه Privacy Account را غیرفعال کنید.

تا به این جای کار توانستید اکانت خود را بر روی حالت عمومی قرار دهید؛ اما این پایان کار نیست و قبل از مراجعه به آموزش کامل insight در اینستاگرام باید یک کار دیگر را هم انجام دهید. شما باید پیج خود را به وضعیت تجاری تغییر دهید. بعد از انجام این کار و بعد از گذشت مدتی، قابلیت insight برای اکانت شما فعال خواهد شد.

 

آموزش قابلیت insight در اینستاگرام

حال نوبت به آموزش کامل insight در اینستاگرام رسیده است. با فعال شدن قابلیت insight، شما به این گزینه به راحتی دسترسی خواهید داشت. برای دسترسی به این گزینه به پروفایل خود مراجعه کنید و بر روی منو کلیک کنید. اگر دقت کنید گزینه ای با عنوان insight برای شما فعال شده است. کافی است بر روی آن کلیک کنید.

در بخش insight  به طور کلی به سه بخش اصلی اکانت، پست ها و استوری ها پرداخته شده است. هر کدام از این بخش ها دارای مواردی هستند که با استفاده از آن ها اطلاعاتی به شما داده شده است. در ادامه اصلی ترین بخش های این قابلیت را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

آنالیز کلی اکانت با قابلیت Insights

یکی از اصلی ترین دلایل آموزش کامل Insight در اینستاگرام می تواند آنالیز کلی اکانت باشد. به طور کلی در بخش activity اطلاعاتی در مورد اکانت شما داده شده است. اطلاعاتی که در گزینه های زیر خلاصه می شوند.

 • Impressions

این بخش نشان می دهد که چند بار پست های شما در صفحات مخاطبانتان نمایش داده شده است.

 • Reach

این قسمت نشان می دهد که چه تعداد کاربری اقدام به مشاهده محتوای شما کرده اند.

 • Website Clicks

در اینستاگرام و در قسمت های بیو و استوری، شما قادر به درج لینک های خروجی مانند لینک های وب سایت ها هستید. این قسمت Insights همان طور که از نامش پیداست، تعداد کلیک های بر روی آن لینک ها را نشان می دهد.

 • Profile Views

این قسمت تعداد دفعاتی را نشان می دهد که پست های شما مشاهده شده اند.

 • Followers

این قسمت بسیار می تواند در پیشرفت شما و آنالیز اکانت شما با استفاده از Insights کمک کند. این قسمت میزان کاهش و افزایش تعداد فالوور های شما را نشان می دهد.

 

ویژگی های مربوط به پست در قابلیت Insights

یکی از اصلی ترین قسمت هایی که در آموزش کامل Insight اینستاگرام باید مورد بررسی قرار گیرد، قسمت پست های شما می باشد. با استفاده از قابلیت Insights در اینستاگرام می توانید، اطلاعاتی را هم در مورد پست های خود داشته باشید. برای دسترسی به آنالیز پست های خود از طریق قابلیت Insights، به پروفایل خود بروید و پست مورد نظر را انتخاب کنید. حال می توانید بر روی گزینه View Insights کلیک کنید.

 • Likes

این بخش همان طور که از نامش پیداست، تعداد لایک های پست های شما را نشان می دهد.

 • Comments

این قسمت آمار کلی را از کامنت های پست مدنظر شما نشان می دهد.

 • Saves

این قسمت نشان می دهد که چند بار پست شما توسط مخاطبان ذخیره شده است.

 • Actions

این بخش به طور کلی نشان می دهد که مخاطب پس از مشاهده پست، چه فعالیتی را انجام داده است. به طور مثال نشان می دهد که مخاطب بعد از مشاهده پست به پروفایل شما مراجعه کرده است یا خیر.

 • Discovery

این بخش بسیار می تواند در آنالیز پیج به شما کمک کند. این قسمت نشان می دهد که کاربر بعد از مشاهده پست اقدام به فالو کرده است یا خیر.

 

آموزش کامل insight در اینستاگرام صفر تا صد

 

ویژگی های مربوط به استوری های شما در قابلیت Insights

یکی دیگر از اصلی ترین قسمت هایی که در آموزش کامل  Insight اینستاگرام باید مورد بررسی قرار گیرد، قسمت استوری های شما می باشد. شما می توانید با استفاده از قابلیت Insights، اطلاعاتی را از استوری های خود کسب کنید. این اطلاعات در گزینه های زیر خلاصه می شود.

 • Impressions

این قسمت نشان می دهد که چه تعداد کاربر اقدام به مشاهده استوری شما کرده اند.

 • Reach

این قسمت نشان می دهد چه تعداد کاربر متفرقه اقدام به مشاهده استوری شما کرده اند. منظور از کاربر متفرقه کاربری است که شما را مستقیما دنبال نمی کند.

 • Tops Forward

این قسمت نشان می دهد چه تعداد کاربر اقدام به دیدن استوری بعدی شما کرده اند.

 • Taps Back

این قسمت نشان می دهد چه تعداد کاربر اقدام به دیدن استوری قبلی شما کرده اند.

 • Replies

این قسمت به شما نشان می دهد که چه تعداد بازخورد در قالب پیام، استوری شما دریافت کرده است.

 • Exits

این بخش نشان می دهد که چه تعداد کاربر از طریق استوری شما، به طور کامل از بخش استوری ها خارج شده اند.

 

سخن آخر

اگر صاحب یک کسب وکار در اینستاگرام هستید، استفاده از قابلیت Insights بسیار می تواند به فعالیت شما کمک کند. در این مقاله به آموزش کامل Insights در اینستاگرام پرداختیم. امیدواریم این آموزش به شما کمک کافی را کرده باشد.

 

«آشنایی با پیج های پربازدید اینستاگرام برای تبلیغات»

 


نظر بدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقاله
پیشنهاد ویژه
خرید فالوور ارزان ایرانی
1k
تومان 49000
 • فالوور ایرانی ارزان
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور ایرانی بدون نیاز به پسورد
 • فالوور ایرانی با ریزش کم
خرید لایک ایرانی اینستاگرام
1k
تومان ۲۰۰۰۰
 • افزایش اینگیجمنت
 • افزایش اعتبار پیج
 • خرید لایک بدون پسورد
 • خرید لایک واقعی اینستاگرام
خرید ویو پست اینستاگرام
1k
تومان 690
 • بازدید واقعی
 • ربات مای سین تلگرام
 • بدون نیاز به پسورد
 • انجام آنی به محض ارسال پست
فالوور پاپ آپ اینستاگرام
1k
تومان 300000
 • فالوور واقعی و هدفمند
 • افزایش بازدید و لایک و ویو ایرانی
 • خرید فالوور واقعی و فعال بدون نیاز به پسورد
 • تضمینی و ساعتی

اگر قصد توسعه کسب‌وکار آنلاین خود را دارید، سایت معتبر فروش فالوور اینستاگرام و ممبر تلگرام سلام ادز به شما در این مسیر کمک خواهد کرد. سلام ادز از باسابقه‌ترین سایت‌های خرید و فروش فالوور است.

پشتیبانی
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت مرتبط به سلام ادز میباشد
همین حالا
بگیر!!!
فالوور واقعی